Złom – gdzie można sprzedać?

Aluminium Schrott

Aluminium Schrott

Zbieranie złomu to oczywiście dość monotonne zajęcie, jednak wiele osób się tym trudni, np. wtedy gdy mają jakieś problemy finansowe i chcą zaradzić zaistniałej sytuacji.

Wiadomo, że złom może przynieść przychody, zwłaszcza wtedy gdy zbierze się go w dużych ilościach, jednak potrzeba w tym zakresie wykonać ogrom pracy. Decydują się na to z reguły osoby bezdomne, które mają dużo wolnego czasu, gdyż nie posiadają stałego zatrudnienia. Szukają złomu na śmietnikach, czy też pod blokami, a potem udają się do miejsca, w którym mogą go bez problemów sprzedać i uzyskać z tego tytułu pieniądze. Takie miejscem jest oczywiście skup złomu. W każdym większym mieście jest przynajmniej kilka takich skupów, do których można udać się z dowolną ilością złomu, a na pewno uzyska się za niego zadowalające pieniądze.

Zapoznanie się z cennikiem

Przed wizytą w skupie złomu wypada zapoznać się z obowiązującym tam cennikiem, aby wybrać dla siebie najlepsze miejsce, w którym uzyska się największe pieniądze. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że różnice w cenach mogą być kolosalne, dlatego bez analizy rynku nie warto zabierać się w ogóle za zbieranie złomu. Niekiedy ludzi zmusza do tego sytuacja życiowa, ponieważ złomu na świecie jest dużo, i to bezpańskiego, ponieważ wyrzuca się go na śmietnik. Osoby będące na emeryturze często również decydują się na jego zbieranie, aby podreperować swoją sytuację finansową. Zbierać można różnorakie metale kolorowe, za które uzyska się niekiedy niemałe pieniądze. Wiele zależeć będzie od tego, ile konkretnie takich metali się zbierze. Jeśli będą to śladowe ilości, raczej nie można oczekiwać tego, że uzyska się za nie duże pieniądze. 

Odbiór złomu od klienta

W najlepszej sytuacji znajdują się osoby, które posiadają duże ilości złomu. Wtedy też powstaje problem z transportem, lecz właściciele skupów złomu często wychodzą naprzeciw swoim klientom, proponując im odbiór złomu z umówionego miejsca. Dzięki temu wszystkie materiały zostaną skutecznie przetransportowane do wybranego punktu, tam zważone, przeglądnięte i klientowi zostanie zaproponowana za nie odpowiednia cena. Jak widać na złomie nie jest trudno sobie dorobić, jednak na jego zbieranie trzeba poświęcić trochę czasu. 

Polecane artykuły