Zimowa wyprawa dla noworodka

slodki-bobasW przypadku dzieci, które mają się urodzić w okresie jesienno-zimowym wyprawka musi być większa i bardziej rozbudowana. Co powinno się w niej znaleźć, aby maluchowi zawsze było ciepło?

Zawsze, niezależnie od pory roku, przydaje się body, a więc bielizna dziecięca. to ubranie jednoczęściowe, a więc chroni plecki dziecka przez cały czas. Warto zainwestować w body z krótkim rękawem oraz te z długim, które dobrze sprawdza się podczas spacerów. Oprócz tego przydatny bywa pajac welur. Pajacyk to jednoczęściowe wierzchnie ubranie dla dzieci. Można je założyć na body, a w domu również na ciało. Dzięki rozpięciu na całej jego długości można bez problemu zmienić dziecku pieluchę. W chłodniejsze dni dobrze sprawdza się model z długimi rękawami i nogawkami np. z ciepłego weluru.

Śpioszki to z kolei rodzaj rajstopek z zabudowanymi stopami i zapięciem na ramionach. Czasami w sklepach znaleźć można jeszcze półśpioszki zakończone gumką w pasie. Zakłada się je razem z kaftanikiem czy body. Dziecko może w nich spać i nie tylko. Modele uszyte z grubszych materiałów np. pluszu i weluru niekiedy przypominają bardziej klasyczne spodenki i sprawdzają się dobrze w ciągu dni. Do śpioszków założyć można również ciepły sweterek z wełny czy bluzę z polaru.

W przypadku małych dzieci obowiązkowe są też oczywiście skarpetki. Nakłada się je w chłodniejsze dni nawet na śpioszki. Trzeba jednak pamiętać aby upewnić się wcześniej czy maluchowi rzeczywiście jest zimno sprawdzając jego temperaturę na karku. Przegrzanie organizmu także nie jest dobre dla dziecka. Oprócz skarpetek przydatne są rękawiczki, i to zarówno te grube, zimowe, jak i cienkie uszyte z cienkiej bawełny. Dzieci często rodzą się z długimi paznokciami, którymi mogą się zarysować.

Poza tym warto zainwestować również w przynajmniej dwie czapki. Ta cieplejsza przeznaczona jest na zimowe spacery, a cieńsza nakłada się na główkę malucha po kąpieli na około 30-40 minut. Dobrze sprawdzają się modele wiązane pod szyją, a nie te jedynie wkładane.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz