Zasady skutecznego odchudzania

24Coraz większa część naszego społeczeństwa boryka się z problemem nadwagi. Jak pokazują statystyki, nawet kilkadziesiąt procent ma mniejszą lub większą nadwagę. Na szczęście problem ten jest coraz bardziej widoczny, i ludzie zaczynają walczyć z nadmiernymi kilogramami. Aby jednak miało to sens, to należy przestrzegać kilku istotnych zasad, dzięki którym można będzie osiągnąć sukces.

Dieta

Kluczową sprawą do tego, żeby skutecznie schudnąć, jest odpowiednia dieta. I to, co najważniejsze, musi być ona odpowiednio zbilansowana. Przede wszystkim nie należy w gwałtowny sposób ograniczyć ilości spożywanych posiłków, bowiem można tym narobić więcej szkody niż pożytku. Nie można także rezygnować ze spożywania pewnych grup produktowych, na przykład tłuszczów czy węglowodanów, wyjątkiem jest tutaj cukier, który dostarcza jedynie pustych kalorii, a nie ma żadnych właściwości odżywczych. Prawidłowa dieta powinna uwzględniać zapotrzebowanie energetyczne organizmu, a także wszystkie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania składniki. Należy ograniczyć w niej tłuste, smażone potrawy, słodkie przekąski i napoje, a w zamian za to wprowadzić więcej warzyw i owoców.

Ruch fizyczny

O tym, że ruch to zdrowie, wiedzą chyba wszyscy, ale nie wszyscy się do tego stosują. A tymczasem nawet najlepsza dieta nie przyniesie odpowiednich efektów, jeśli razem z nią nie pojawi się wysiłek fizyczny. Aktywność sportowa nie tylko powoduje poprawę kondycji i wzmocnienie mięśni, ale także w czasie ćwiczeń zużywa się sporą ilość kalorii. Najlepsze rezultaty dają regularne ćwiczenia kilka razy w tygodniu, z umiarkowaną intensywnością. Zdecydowanie należy unikać intensywnych treningów raz na kilka tygodni, które co najwyżej mogą przyczynić się do kontuzji, a nie do utraty wagi ciała. Do wyboru jest wiele różnych aktywności, bardzo dobre rezultaty daje między innymi pływanie, jazda na rowerze czy bieganie.

Nastawienie psychiczne

Odpowiednie nastawienie psychiczne jest niezwykle ważne, jeśli się chce żeby odchudzanie było efektywne i skuteczne. Przede wszystkim należy postawić sobie realne do zrealizowania cele – to właśnie brak widocznych postępów często jest powodem zakończenia diety. Trzeba mieć świadomość, że redukcja wagi to proces rozciągnięty w czasie, niekiedy trwający nawet kilka lat. I raczej nie należy oczekiwać szybkich, spektakularnych spadków, gdyż przy prawidłowym procesie chudnięcia rzadko one występują. Warto też zwrócić uwagę na motywację, która kieruje daną osobę do działania. Jeśli nie będzie wewnętrznie przekonana do tego, co robi, to zapewne po pewnym czasie także zrezygnuje.

Zapraszamy na stronę http://odchudzonie24.com

Polecane artykuły

Dodaj komentarz