Z potem można wygrać

Chociaż za ciepłymi, ba, upalnymi dniami tęsknimy w naszej szerokości geograficznej przez wiele miesięcy w roku, a kiedy nadchodzą, często mamy po prostu dosyć. Nie tylko żar z nieba leje się strumieniami. Bywa, że i pot, który skutecznie obrzydza nam… nie, nie od razu życie, ale na pewno używanie czarnej i białej odzieży. Dlaczego akurat te kolory? Na czarnych ubraniach plamy z potu są szczególnie widoczne, zaś odzież biała prędko żółknie w newralgicznych miejscach – bez względu na to czy używamy dezodorantu, czy nie.

Sklepowa bezradność

Bezradność, z którą stajemy przed sklepowymi półkami uginającymi się od wszelkiego rodzaju antyperspirantów bywa zniewalająca – w kulce, w kremie, w sztyfcie, w sprayu. Nie tylko drogerie oferują specyfiki antyperspiracyjne. Także w aptekach znajdziemy tego typu preparaty, a także coraz modniejsze tabletki pozwalające, osobom cierpiącym na nadpotliwość całego ciała, skutecznie zabezpieczać się.

Czym się kierować przy wyborze? Ceną? Marką? Opinią znajomych? W tym wypadku nie unikniemy raczej metody prób i błędów. Jednym z nas najlepiej służą kosmetyki apteczne, w stosownie wyższych cenach, innym najtańsze specyfiki dostępne w każdej drogerii. Kiedy jednak trafimy na „swój” antyperspirant, poczujemy się, jakbyśmy wygrali los na loterii. Skóra pod pachami już nigdy nie będzie podrażniona. Koniec z nadmiernym poceniem się nawet w największy upał. Koniec z kłopotliwymi plamami bezlitośnie demaskującymi stres, napięcie, nadmiar emocji.

Z czego zrezygnować?

Jeśli letnia kosmetyczka albo męski neseser cierpią na nadmiar gadżetów, dobry dezodorant jest akurat tym, z którego nie warto rezygnować. Życie w miejskiej dżungli, praca zawodowa… stres związany z zabieganą codziennością często ulega somatyzacji. Nasze ciało reaguje nadmiernym poceniem się, stawiając nas w kłopotliwych sytuacjach akurat wtedy, kiedy najbardziej zależy nam na tym, żeby dobrze wypaść. Im bardziej nam zależy, tym intensywniej się pocimy. Błędne koło można przerwać! Dobrze dobrany specyfik zapobiegnie nadmiernemu wydzielaniu potu na długo – kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin wolności od nadpotliwości, to stawka w tej grze, którą można już nazwać wyrównaną.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz