Wyprawka przedszkolaka

14.Wyprawka dla przedszkolakaPrzedszkole może być nowym elementem w życiu zarówno dzieci, jak i rodziców, który będzie stresujący dla ich obojga. Jeśli nasza pociecha zostanie przyjęta do wybranej przez nas placówki, rozpocznie się dla wszystkich czas wielkich przygotowań. Należy do nich przede wszystkim przygotowanie wyprawki dla nowego przedszkolaka.

Skompletowanie wyprawki dla naszego dziecka, może być zarówno czasochłonne, jak i niestety kosztowne. Z tego względu warto podejść do tego z wcześniejszym zastanowieniem, aby nie stracić pieniędzy na zbędne artykuły. Przedszkola najczęściej udostępniają listę, na której zaznaczone są wszystkie przedmioty, niezbędne każdemu przedszkolakowi w czasie jego pobytu w placówce. Listy te mogą się różnić w zależności od przedszkola. Będą one szczególnie pomocne dla rodziców, których pierwsze dziecko rozpoczyna swoją wczesną edukację. Istnieją jednak pewne standardowe punkty na prawie każdej liście dotyczącej wyprawki przedszkolaka.

Kosmetyki i produkty do utrzymania higieny. Kosmetyczka przedszkolaka może nieco różnić się w zależności od dziecka, np. gdy jest ono alergikiem. Nie może w niej jednak zabraknąć pasty do zębów, szczoteczki oraz kubeczka, które przydadzą się w codziennej higienie ząbków. Przyda się również krem z filtrem, zwłaszcza jeśli dzieci aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Również własne mydło i ręcznik są obowiązkowymi elementami wyprawki przedszkolnej. Chusteczki higieniczne również mogą okazać się przydatne.

W podpisanym woreczku, zawierającym całość wyprawki, powinny znaleźć się także ubrania na zmianę, na wypadek wybrudzenia się dziecka. Najlepiej spakować cały komplet ubrań (również z zapasową bielizną). Wszystkie ubrania powinny być podpisane na metkach, by uniknąć pomyłki.

W wyprawce nie powinno zabraknąć również artykułów papierniczych. Farbki, plastelina, bibułki, klej, papier kolorowy i kredki… Lista tych produktów może być dość długa i różnić się nieco, w zależności od przedszkola. Są to rzeczy, z których dzieci korzystają chętnie, jednak najczęściej wystarczają na dość długo. Część przedszkoli oferuje również własne materiały plastyczne dla dzieci, szczególnie placówki o profilu artystycznym.

Nawet podstawowa ilość artykułów w takiej wyprawce, jest zdecydowanie niemała. Mimo to warto mieć na uwadze, że to właśnie te produkty zapewniają dziecku poczucie komfortu i pełne zadowolenie w przedszkolu Wilanów, zwłaszcza, jeśli to jego pierwsza wizyta w nowym miejscu.

Polecane artykuły