Wygoda palenia w każdej sytuacji

W miejscach publicznych, w restauracjach, barach czy nawet na przystanku autobusowym, nie można bezkarnie palić zwyczajnych papierosów. Zakaz ten zwykle nie obowiązuje w przypadku papierosów elektronicznych.

Wyższość papierosów elektronicznych nad tradycyjnymi

Papierosy tytoniowe podczas palenia powodują, że do organizmu palacza przedostaje się nie tylko nikotyna, ale ogromne ilości substancji smolistych, które na dodatek są emitowane do atmosfery. W efekcie pali osoba rzeczywiście trzymająca papierosa oraz przebywający w jej otoczeniu, tzw. bierni palacze. Dlatego prawo zakazuje palenia w miejscach publicznych, aby nie narażać innych osób na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego.

Zupełnie inaczej jest w przypadku papierosów elektronicznych. Są mniej groźne dla organizmu człowieka niż papierosy tradycyjne, choć nie są całkowicie bezinwazyjne. Pamiętajmy, że zawierają nikotynę, ale jej ilość przyjmowaną wraz z kolejnym wdechem papierosa elektronicznego palacz może regulować. Papieros elektroniczny nie powoduje przedostawania się do organizmu substancji smolistych, dlatego nie przyczynia się do uszkodzeń układu oddechowego, krwionośnego wraz z sercem, ani do powstawania nowotworów.

Dla osób przebywających w towarzystwie palaczy papierosów elektronicznych ich nałóg nie ma żadnego znaczenia, ponieważ z papierosa wydobywa się wyłącznie para wodna, bez szkodliwych substancji. Nie występuje też zjawisko biernego palenia. Mogą one mieć różny wygląd np. papieros elektroniczny w Waper Shop może przypominać ten tradycyjny lub też mieć zupełnie inny, ale bardzo elegancki wzór.

Rzucanie palenia

U wielu osób przerzucenie się z papierosów tytoniowych na elektroniczne dało efekt w postaci całkowitego rzucenia palenia. Można w ich przypadku stosować liquidy o coraz mniejszej zawartości nikotyny, przez co palacz płynnie przechodzi od obezwładniającego nałogu do rekreacyjnego palenia papierosa elektronicznego z liquidem bez nikotyny. Liquidy w sklepie Waper Shop mają zawartość nikotyny od 0 do 18 mg nikotyny.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz