Wygładzanie zmarszczek w klinice medycyny estetycznej

andreas-fidler-437916-unsplashZmarszczki – naturalny efekt starzenia się skóry, związany z mniejszą produkcją kolagenu i elastyny.

Zmarszczki, to nic innego jak proces starzenia się skóry. Jest to związane z coraz mniejszą produkcją włókien kolagenu i elastyny przez fibroblasty. Najczęściej pojawiają się na czole i w okolicach oczu. Zaczynają się pojawiać zazwyczaj po dwudziestym roku życia. Skóra traci elastyczność, jędrność, sprężystość, gęstość oraz odpowiednie nawilżenie. Istnieją skuteczne metody na wygładzanie zmarszczek. Szeroką, bogatą, ofertę zabiegów znajdziemy w klinice medycyny estetycznej. Można tam skorzystać z konsultacji specjalistycznej aby dowiedzieć się o najskuteczniejszych oferowanych zabiegach oraz ich rezultatach.

Metody na wygładzanie zmarszczek w klinice medycyny estetycznej

Jedną ze skutecznych, bezpiecznych metod na wygładzenie zmarszczek jest kwas hialuronowy. Jest to jedna z najpopularniejszych, najczęściej stosowanych metod wypełniania zmarszczek. Zabieg polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, w miejscu pojawienia się zmarszczek. Wstrzykiwany jest na różnych głębokościach, w głąb skóry, w zależności od rozległości problemu. Zabieg ten jest bezpieczny, nie powoduje podrażnień, ani uczuleń, ponieważ kwas hialuronowy jest składnikiem, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Zabieg jest skuteczny i doskonale sprawdza się w każdym rodzaju zmarszczek.

Inną metodą na wygładzanie zmarszczek jest metoda laserowa. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod na likwidację niechcianych i estetycznych zmarszczek. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą wiązki światła lasera, który powoduje kontrolowane, mikrouszkodzenia. Tkanki są podgrzewane i dochodzi do obkurczania włókien kolagenowych.  Przenika w głąb skóry, na różnych jej głębokościach. Skóra zostaje pobudzona do regeneracji. W miejscu uszkodzeń pojawiają się nowe tkanki. Stara skóra staje się gładsza, gęstsza, jędrniejsza, napięta.

Kolejnym zabiegiem na wygładzenie zmarszczek są ultradźwięki. Jest to zabieg, który polega na aplikacji specjalnej ampułki, ze składnikami odżywczymi, a następnie za pomocą specjalnej głowicy, poddaje się skórę falą ultradźwiękowym. Skóra stymulowana jest do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.

Istnieje wiele skutecznych, bezpiecznych, dających zdumiewające rezultaty metod na wygładzanie zmarszczek w klinice medycyny estetycznej. Są to zabiegi, które redukują, likwidują, spłycają, usuwają powstałe zmarszczki. Zabieg Geneo jest jedną z nieinwazyjnych metod na wygładzanie zmarszczek. Gdańsk jest jednym z miast, gdzie można wykonać tego typu zabieg. Wygładzają skórę, dodają jej gęstości, sprężystości, jędrności. Skóra staje si ę odżywiona, nawilżona, stymulowana do produkcji włókien kolagenu i elastyny.

Polecane artykuły