Wybieramy markizy tarasowe

markizyKtóż z nas nie lubi latem odpoczywać przy filiżance kawy czy lampce schłodzonego wina w zacisznym cieniu przydomowego tarasu bądź przy stoliku wystawionym na zewnątrz kawiarni? Z myślą o zapewnieniu komfortowych warunków podczas słonecznego lata warto zastanowić się nad zakupem markiz tarasowych.

Markizy tarasowe nie tylko chronią przed nadmiernie operującymi promieniami słonecznymi ale również stanowią skuteczną barierę termiczną i ich zastosowanie gwarantuje obniżenie temperatury wewnątrz budynku. Ze względu na bogaty dobór wzornictwa oraz kolorystykę pełnią przy tym również ciekawy element dekoracyjny przydomowych tarasów czy stolików lokali gastronomicznych wystawionych na ulicę.

Przed zakupem markiz trasowych trzeba koniecznie dokładnie przemyśleć ich wielkość i wybrać najkorzystniejsze miejsce montażu. Żeby spełniły wszystkie potrzeby i oczekiwania należy zadać sobie pytanie czy zależy nam na pełnym zacienieniu czy może warto zostawić choć fragment tarasu wystawiony na pełną ekspozycję słoneczną. Mając jakiekolwiek wątpliwości w kwestii wyboru można skorzystać z porad fachowców jakie proponują profesjonalne firmy świadczące usługi w zakresie sprzedaży i montażu markiz.

W sprzedaży dostępne są zazwyczaj markizy tarasowe o standardowych rozmiarach, które nie w każdym przypadku odpowiadają naszym potrzebom. Jednak wielu producentów wykonuje indywidualne zlecenia klientów więc dobór odpowiedniej markizy nie powinien sprawić większego problemu.

Markizy tarasowe są produktem sezonowym i spełniają swoje funkcjonalne zadanie jedynie latem. W związku z tym trzeba koniecznie pamiętać o ich odpowiednim, posezonowym zabezpieczeniu. Producenci proponują modele, które demontuje się na okres zimy bądź ze specjalnymi kasetkami, które chronią materiał przed działaniem deszczu, wiatru bądź śniegu. Ponieważ poszycie jakie mają markizy tarasowe produkowane jest z włókien poliestrowych zabezpieczonych akrylem ich konserwacja nie jest trudna. Trzeba pamiętać jedynie , że nie wskazane jest zwijanie do kasetki wilgotnego materiału ponieważ może zapleśnieć i przynajmniej raz w roku zalecane jest wyczyszczenie go przy użyciu delikatnego środka piorącego lub zwykłych mydlin. W sprzedaży dostępne są również modele wykonane z materiału samoczyszczącego, z którego zanieczyszczenia spłukuje deszcz. Odpowiedniej konserwacji wymaga również sama konstrukcja. Żeby markizy tarasowe służyły nam jak najdłużej należy je zdejmować lub zwijać do kasetki podczas silnego wiatru i burzy a wszystkie elementy ruchome regularnie oliwić.

Autor:
DOPLER Częstochowa – rolety zewnętrzne, bramy garażowe, markizy.
www.dopler.pl

Polecane artykuły

Dodaj komentarz