Woda jako podstawa zdrowego trybu życia

Czysta woda to podstawa w dbaniu o siebie i zdrowie swoich najbliższych. Woda prosto z kranu nie jest zdrowa ani czysta. Lepiej nie ryzykować jej picia. Wprawdzie władze miast zachęcają do picia kranówki, jednak jest to ryzykowne.

Bardzo dużo mówi się o dbanie o zdrowie i siebie, aby dłużej żyć. Wszyscy zachęcają nas, aby uprawiać więcej sportu i prowadzić aktywny tryb życia.  Jeśli zależy nam na zdrowym wyglądzie i dobrym samopoczuciu, powinniśmy zadbać o odpowiednią jakość wody. Pozwoli nam to zachować odpowiedni wygląd skóry. Możemy zażywać mnóstwo witamin i suplementów diety, ale bez  czystej wody pozbawionej bakterii i metali, nasze zdrowie nie ulegnie poprawie.

Zdrowa i czysta woda to podstawa. Używamy jej do mycia naczyń, prania ubrań i gotowania. Niemożliwe jest funkcjonowanie domu bez wody. Aby mieć pewność, że woda jest najwyższej jakości należy zaopatrzyć się w odpowiednie filtry do wody. Otrzymamy zdrową i czystą wodę, z której bez obaw będziemy mogli korzystać i wykorzystywać we wszystkich pracach domowych. Od razu odczujemy zmianę. Na garnkach przestanie pojawiać się biały osad, który jest nie tylko nieestetyczny, ale także niezdrowy. Nasze garnki będą nam służyły dłużej. Filtry do wody Dbam i Wodę spowodują, że pralka, zmywarka czy czajnik elektryczny będą nam dłużej działały, bo biały osad nie będzie osadzał się na grzałkach i częściach metalowych. To znacząca oszczędność środków, które musielibyśmy wydać na naprawę, serwis albo zakup nowego sprzętu. Od razu odczujemy, że woda, którą używamy do gotowania jest inna i lepsza. Ugotowane potrawy będą smaczniejsze i zdrowsze.

Woda, która leje się z kranu, jest poddawana badaniom. Jej jakość musi być zgodna z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia. Każdy z nas ma jednak świadomość, iż zapach i wygląd wody pozostawia wiele do życzenia. Rury, którymi woda jest doprowadzana nie są często czyszczone. Jeśli administratorzy bloków albo rur wodociągowanych decydują o przeczyszczeniu rur, z kranu leje się mętna woda, która ma zapach chloru. Tak, więc albo jesteśmy zmuszeni pić zanieczyszczoną wodę albo uzdatnioną ale dużą ilością środków antybakteryjnych. Nie jesteśmy skazani, aby wybierać między dżumą a cholerą. Filtrowanie wody spowoduje, że będziemy mogli swobodnie pić wodę z kranu, nie martwić się o własne zdrowie i zdrowie naszych najbliższych. Należy dbać o siebie, odpowiednio się odżywiać i pić zdrową wodę.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz