„Warcraft: Początek” –recenzja filmu

Pierwsze opinie, które pojawiły się w Internecie na temat filmu Warcraft nie napawały optymizmem. „Warcraft: Początek” zyskał słabe oceny, przez co większość osób nie zdecydowało się na obejrzenie tego filmu.

Przyznam, że również podszedłem do niego sceptycznie. Kolejny gniot, wykreowany marketingowo nie wyciągnął mnie z domu w dniu premiery. A jednak ciekawość zwyciężyła. Postanowiłem udać się do kina, by spokojnie obejrzeć film i samemu dokonać oceny.

Początkowo myślałem, że oglądam inny film niż krytycy. Może Oscara nie dostanie, ale do najgorszych moim zdaniem nie należy. W  końcu dziecko TEGO Blizzarda. Ja i moja dziewczyna naprawdę bawiliśmy się na nim świetnie. Choć być może przeciętny Kowalski nie znający Warcraft może mieć problem z pełnym zrozumieniem fabuły.

8j07_sp0470_comp_106584r_0000_hr_9f28a05f88

Akcja jest dość przejrzysta, fabuła rozbudowana w interesujący sposób. Film opowiada historię sprowadzenia orków do Azeroth i wybuchu konfliktu orków z ludźmi. Opowieść może jest i oklepana, a wręcz fabuła przeplatana wątkiem miłosnym sprawia, że z niecierpliwością czekasz na napisy końcowe, ale przecież to świat Warcrafta! Wątki może są lekko chaotyczne, ale film ogląda się całkiem przyjemnie. Jednak do serialu „Gra to tron” to mu daleko.

„Warcraft: Początek” trzyma się pierwowzoru. Postaci jak ma to miejsce w grze są przerysowane, w za dużych zbrojach. Natomiast królowie kierują się czystym sercem i wierzą, że tylko współpraca i sprawiedliwość prowadzi do sukcesu.

Jak dla mnie film jest dobry i nadaje się do obejrzenia. Jednak z takim budżetem można było zrobić coś lepszego. Nie wiem czy celem „Warcraft: Początek” było stworzyć coś tak podobnego do gry, czy są to niedociągnięcia. Kiedy wybierzesz się do kina z pewnością podzielisz moją opinię. Z pewnością film na siebie zarobi i powstanie kolejna część. Miejmy nadzieję, że druga część Warcraft będzie lepsza. Jeśli nie to obiecuję, że gdy wygram jutro 20 milionów na lottomania.com.pl to zainwestuję w kolejną część filmu.

film-warcraft-800x445

I co planujecie obejrzeć „Warcraft: Początek”?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz