Wanny, brodziki i…

wannaW ostatnich dekadach w naszym kraju zdecydowanie zmieniło się spojrzenie na domowe łazienki i ich funkcje. Nie jest to już pomieszczenie, traktowane po macoszemu, w którym przebywało się jedynie dla higieny osobistej. Oczywiście wiele zależy od wielkości pomieszczenia łazienkowego i pojemności naszej kieszeni.

Mimo to w świadomości większości z nas łazienka staje się pomieszczeniem przeznaczanym również do zrelaksowania się, kontemplacji, a nawet rekreacji.

Wanna wychodzi z kąta

Duże zmiany zaszły jeśli idzie o rozwiązanie techniczne dotyczące wanien. Przede wszystkim nawet w średniej wielkości łazienkach część użytkowników stara się odsunąć wannę od ściany. Mało tego, część (dotyczy to głównie domów jednorodzinnych) górną krawędź wanny umieszcza na wysokości posadzki, wzorem starożytnych łaźni.

Jednak zanim zdecydujemy się na wannę wolnostojącą, przyjrzyjmy się dzisiejszym możliwościom technicznym. Oczywiście możemy zainstalować oddaloną od ściany obudowując ją płytkami lub choćby sztucznym kamieniem. Mimo to dobrze wyglądają wanny wolnostojące o owalnych kształtach wykonane na przykład z żywicy epoksydowej. W takich wannach jest możliwość niwelowania ewentualnych zarysowań przy pomocy polerowania.

Producenci mają swoje autorskie pomysły na wanny ze sztucznego tworzywa. Toteż część z nich daje wrażenie ciepła przy dotykaniu podobnie jak to jest w wypadku styropianu. Również w przypadku wanny wolnostojącej możemy wykorzystać estetyczny parawan wannowy.

Bardzo istotnym elementem wanny (również w kontekście designu jest odpowiednio dobrana bateria, która może być zamontowana bezpośrednio w wannie albo na przykład wychodząca z posadzki. Ponadto produkuje się już wanny, które mogą użytkownikom dać efekt miedzy innymi jacuzzi albo inny rodzaj wodnego masażu.

Również kształt i wygląd wanny możemy dobierać zależnie od estetycznego gustu. Ciekawie może wyglądać zderzenie nowoczesnego otoczenia z mosiężnymi (na przykład w stylu vintage) bateriami.

Kabina łazienkowa również

Kabina łazienkowa dosłownie może wyjść z kąta, choć niekoniecznie sprawdza się jako wolnostojąca. Natomiast bardzo estetycznie wygląda kabina łazienkowa bez brodzika i takie obecnie cieszą się dużym powiedzeniem. Wygląda nowocześnie i jest bardzo wygodna w konserwacji. Tu mamy również szeroki wybór jeśli idzie o rodzaje natrysków, choćby pomiędzy tradycyjnym a deszczownicą. W bateriach kabinowych dobrze jest wykorzystać osiągnięcia techniczne pozwalające na oszczędzanie wody, na przykład regulację bezdotykową i perlatory.

Polecane artykuły