Walka z wiatrakami?

Leczenie trądzikuBardzo często skłonność skóry do trądziku dziedziczy się po jednym z rodziców, a czasem nawet i po dziadkach. Niedoskonałości skóry często spędzają sen z powiek nie tylko nastolatkom, ale i dorosłym ludziom. Bardzo często nieodpowiednie nawyki żywieniowe, brak odpowiedniej pielęgnacji i wyduszanie krostek może spowodować powstanie blizn i bruzd na twarzy.

Przyczyny zanieczyszczeń skóry

Zakłócenia w gospodarce hormonalnej organizmu, zła dieta (bogata w duże ilości cukru, soli, alkoholu oraz sztucznych dodatków chemicznych), brak ruchu i nieprawidłowa pielęgnacja cery to główne przyczyny, które powodują zwiększoną produkcję łojotoku. Ten zatyka pory, wywołując stan zapalny skóry. Noszenie wielogodzinnego, mocnego makijażu znacznie osłabia ogólną kondycję cery. Wrogiem numer jeden w walce z niedoskonałościami jest systematycznie zażywanie używek takich jak papierosy (nawet te w wersji elektronicznej) oraz regularne picie alkoholu. Okres ciąży oraz zespół napięcia przedmiesiączkowego, czyli czas zwiększonej ilości produkowanych hormonów, również znacząco przyczyniają się do pojawiania się trądziku oraz niewielkich zaskórników.

Walka z niedoskonałościami

Jak pozbyć się trądziku szybko i skutecznie? Przede wszystkim należy zmienić dietę, znacznie uzupełniając ją w warzywa i owoce. Główną zasadą w walce z niedoskonałościami jest oczyszczanie – zarówno od wewnętrznych, jak i na zewnętrznych partii skóry. W związku z tym należy stosować odpowiednie środki kosmetyczne do walki z trądzikiem. Wbrew powszechnej opinii, na zmiany chorobowe nie wolno nakładać pasty do zębów, ani przecierać ich wodą z octem, ponieważ prowadzi to do podrażnień i silnego wysuszenia cery. Nawet tak problematyczna cera wymaga odpowiedniego nawilżenia. Warto sięgnąć po kosmetyki zawierające ekstrakty z ogórka, alg morskich lub rumianku, które wykazują silne działanie kojące. Oprócz żelu do twarzy, należy stosować kremy i toniki regulujące wydzielanie sebum odpowiedzialnego za produkcję łojotoku, czyli tłustego filtru cery. Codziennie rano i wieczorem należy delikatnymi, kolistymi ruchami umyć twarz i następnie osuszyć ją za pomocą bawełnianego ręcznika. Następnie płatkiem kosmetycznym należy nałożyć kojący tonik, a po chwili krem z przeznaczeniem do cery trądzikowej. Dwa razy w tygodniu powinno się stosować złuszczający peeling, a także głęboko oczyszczające maseczki.

Kosmetyczne tricki

Osoba cierpiąca na niedoskonałości powinna unikać ciężkich podkładów i kosmetyków, uniemożliwiających swobodne oddychanie cerze. Najlepiej wybierać kosmetyki do makijażu, które w swoim składzie zawierają naturalne minerały i olejki z drzewa herbacianego. Przede wszystkim należy pamiętać o prostej zasadzie: im mniej, tym lepiej. Często wystarczy jedynie lekki podkład oraz transparentny puder. Pozostałe produkty, takie jak róże i bronzery, jedynie dodatkowo zatykają pory. Warto mieć na uwadze, iż w przypadku problemów ze skórą zależy zwalczać ich przyczynę, a nie jedynie maskować skutki choroby pod warstwą różnorodnych kosmetyków.

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz