Wady i zalety depilacji laserowej, na co warto zwrócić uwagę?

Wady i zalety depilacji laserowej, na co warto zwrócić uwagę?

Wady i zalety depilacji laserowej, na co warto zwrócić uwagę?

Laserowa depilacja zyskuje w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, dobrze było by poznać zarówno jego zalety, jak i wady.

Zalety depilacji laserowej

  1. Laserowe usuwanie owłosienia daje bardzo dobre efekty w przypadku osób, które mają tendencję do wrastania włosków po goleniu. Wrastanie takie może powodować nawet zapalenie mieszków włosowych, laser natomiast minimalizuje to prawdopodobieństwo.
  2. Depilacja laserowa jest praktycznie bezbolesna, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób wrażliwych na ból. Podczas wykonywania zabiegu na delikatne partie ciała, nakłada się specjalny żel znieczulający, który ogranicza dyskomfort powodowany podawaniem impulsów laserowych.
  3. Włoski usuwane laserem odrastają wolniej i są o wiele cieńsze, co sprawia, że bez problemu można je usunąć innymi metodami. Ogólnie rzecz biorąc zabieg jest bardzo skuteczny, bo laser trwale niszczy mieszki włosowe, co gwarantuje, że włos już nigdy nie odrośnie w swej pierwotnej postaci.
  4. Depilacja laserowa jest oszczędnością czasu, gdyż raz usuniętego owłosienia nie musimy usuwać po raz kolejny.

Wady depilacji laserowej

Jak każdy zabieg, również depilacja laserowa nie jest pozbawiona wad. Wady te jednak są niewspółmierne do korzyści, jakie daje taka metoda usuwania włosków.

  1. Laserowego usuwania owłosienia nie można przeprowadzać w ciąży, posiadając intensywną opaleniznę, oparzenie słoneczne bądź będąc po zabiegu chirurgicznym. Depilacji laserowej nie powinno się wykonywać u osób z ciemną karnacją, gdyż mogłoby to doprowadzić do odbarwień skóry.
  2. Ponadto poważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby skóry (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca), a także posiadanie dużej ilości znamion i pieprzyków.
  3. Czasami laserowe usuwanie owłosienia nie daje satysfakcjonujących efektów. U niektórych osób włoski są tak grube i ciemne, że nie poddają się łatwo działaniu lasera. W tym miejscu trzeba natomiast zauważyć, że laser usuwa tylko i wyłącznie ciemne włosy, które posiadają melaninę.
  4. Chyba największą wadą depilacji laserowej jest jej koszt. W zależności od gabinetu, waha się on od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Żeby efekty były trwałe, konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów. Biorąc jednak po uwagę koszt zwyczajnej depilacji, wosku, maszynek i kremów do golenia, depilacja laserowa jest w pewnym sensie początkową inwestycją, która w późniejszym czasie pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Decydując się na laserowe usuwanie owłosienia dobrze jest skupić się nie tylko na zaletach, ale również zwrócić uwagę na jego wady, a następnie skonsultować się z osobą wykonującą zabieg i ocenić, czy w naszym przypadku da on spodziewane efekty.

Chcesz wyglądać pęknie i gładko… odwiedź Centrum Depilacji Laserowej.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz