USG u weterynarza w Warszawie- gdzie warto się udać ?

cat-and-dog-vetUltrasonografia, czyli popularnie używany skrót USG, jest to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów oraz tkane badanego organizmu. Obecnie jest to najpopularniejsze badanie obrazowe wykorzystywane w codziennej praktyce lekarskiej. Pierwsze doświadczenia nad wykorzystaniem ultrasonografii w diagnostyce prowadzone były już w połowie XX wieku, natomiast ultrasonografy wprowadzone zostały do szpitali na przełomie lat 60. oraz 70. ubiegłego wieku.

USG jest to powszechnie wykorzystywany zabieg diagnostyczny, nie tylko pośród ludzi, ale także zwierząt. 

Jest to badanie nieinwazyjne, oraz bezbolesne, przy czym jednocześnie pozwalające na uzyskanie wielu cennych informacji dotyczących narządów wewnętrznych. Dobre aparaty umożliwiają bardzo dokładne obejrzenie różnych tkanek. Obrazy, które  uzyskuje lekarz są przekrojami badanych struktur. Usg stosowane jest najczęściej do badania takich narządów jak: wątroba, czy nerki, śledziona, bądź pęcherz moczowy, układ rozrodczy, jednak także można za jego pomocą oglądać np więzadła.

Dzięki USG  weterynarz warszawa mamy możliwość by rozpoznać takie choroby jak np. nowotwory, czy też zmiany strukturalne narządów. Co więcej dzięki niemu możemy ocenić rokowania, ustrzec zwierzaka przed niepotrzebnymi zabiegami bądź wręcz  decydować o konieczności wykonania takich zabiegów.

Gdy  wiemy, że mamy do czynienia z chorobą nowotworową inaczej będziemy postępować w przypadku pojedynczego guza litego z kolei inaczej w przypadku wieloogniskowych guzów naciekających sąsiednie tkanki. Innym przykładem są ciała obce w przewodzie pokarmowym. Gdy znajdują się w żołądku zazwyczaj nie jest konieczne wykonywanie tzw. gastrotomii, a więc rozcinania żołądka a wystarczy usunięcie ich przez przełyk za pomocą laparoskopu.

W Warszawie jest wiele ośrodków weterynaryjnych, które to oferują badania diagnostyczne oraz zabiegi kompleksowo,oczywiście w tym możliwość wykonania USG. Jest to duże miasto, wybór odpowiedniego ośrodka jest nie lada wyzwaniem, lecznice mają przeróżne oferty, a także oferują badania oraz zabiegi po różnych cenach. 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz