Ubezpieczenie w podróży

boeing-537006_1280Wybierając się na wakacje często wybieramy opcję wycieczki, za którą wystarczy zapłacić i niczym się już nie przejmować. Wyjeżdżając na kilka dni także naszym jedynym problemem są bilety i bagaż. Niewiele osób zastanawia się nad tym, aby ubezpieczyć się na czas podróży i wypoczynku, a to bardzo ważne, abyśmy także byli objęci ochroną przed różnego rodzaju wypadkami.

Ochrona w trakcie podróży

Warto się zastanowić nad tym, co może nam się przydarzyć podczas jakiejkolwiek podróży. Niestety ludzie nie są jasnowidzami i nie mogą przewidzieć choroby, wypadku, czy zagubienia bagażu. Dlatego przed podróżą warto wykupić ubezpieczenie w podróży, które ma nas chronić przed różnego rodzaju wypadkami w trakcie naszej wycieczki, lotu samolotem, czy pobytu na wakacjach. Nie ważne jaka jest ta podróż, wypadek może zdarzyć się każdemu, dlatego nie zaszkodzi sprawdzić ofert i wybrać polisę, która będzie ważna w trakcie naszej podróży.

Przed czym chroni nas ubezpieczenie?

Możliwości jest kilka, każda opcja może być satysfakcjonująca. Wystarczy sprawdzić dostępne oferty ubezpieczenia w podróży i wybrać polisę odpowiednią dla nas. Ten rodzaj ubezpieczenia jest przydatny przy wyjazdach zagranicznych, ale nie tylko. W obrębie Polski także możemy zostać objęci ubezpieczeniem.

Takie ubezpieczenie obejmuje ochronę przed różnymi wypadkami. Mając ubezpieczenie w podróży obejmuje nas ochrona przed takimi wypadkami i zdarzeniami jak: pobyt w szpitalu, Assistance, pobyt w szpitalu, uszkodzenie ciała, a także zagubienie bagażu. Wszystko zależy od miejsca pobytu i rodzaju podróży. Polisa ubezpieczeniowa biznesmena z pewnością będzie inna od polisy sportowca, albo turysty. Dlatego przy zakupie tego typu polisy powinniśmy poinformować ubezpieczyciela o planie i rodzaju podróży.

Zakres ubezpieczenia

Podobnie jak w innych przypadkach polis ubezpieczeniowych, ubezpieczenie w podróży dostosowuje się do potrzeb klienta. Ochrona, jaka będzie nas obejmować zależy w dużym stopniu od nas i naszych oczekiwań.

Najczęściej turyści wykupują ubezpieczenie w podróży wyjeżdżając za granicę. Zakres podstawowego ubezpieczenia jest wbrew pozorom bardzo szeroki. W Generali w razie potrzeby ubezpieczenie pokrywa koszty niegwarantowane przez Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jeśli chodzi o zachorowania i nieszczęśliwe wypadki, to ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia nawet do 800 000zł. Możemy także spodziewać się w ubezpieczeniu w podróży usług Assistance. W zakres ich może wchodzić pomoc tłumacza, opieka nad dziećmi, a także zastępczy kierowca, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Polisa warta uwagi

Skoro otworzyliśmy się na podróżowanie, powinniśmy zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo i wykupić ubezpieczenie w podróży. Mówi się „przezorny zawsze ubezpieczony”, więc nie zastanawiajmy się nad tym, czy opłaca się wykupić ubezpieczenie, ponieważ nie jest ono drogie, a może nas uchronić przed nieoczekiwanymi wypadkami.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz