Twoja wymarzona podróż do Peru – z biurem podróży

podrozdoperuPrzenieś się do przeszłości i odkryj wielkie, historyczne Imperium Inków – Peru. To jeden z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych krajów Ameryki Południowej. Na gości czeka tu mnóstwo wrażeń – niesamowite krajobrazy, fantastyczne zabytki, cudowna przyroda, a do tego przemili ludzie, doskonała muzyka i kuchnia. Peru ma do zaoferowania niezliczone bogactwo atrakcji, które warto odkryć razem z nami.

Peru – informacje podstawowe

Położone w zachodniej części Ameryki Południowej Peru to kolebka starożytnej cywilizacji Inków. To trzeci co do wielkości kraj na kontynencie, graniczący z Brazylią, Boliwią, Chile, Kolumbią i Ekwadorem. Zachodnie wybrzeże Peru oblewają wody Oceanu Spokojnego. Językiem urzędowy jest hiszpański, a także język keczua i ajmara. Obowiązującą walutą jest sol. Na większości obszaru kraju występuje klimat równikowy. Peru dzieli się na trzy krainy geograficzne: Costa (wybrzeże), Sierra (góry), Selva (dżungla). Stolicą tego kraju jest Lima.

Niezapomniane atrakcje Peru oraz Boliwii

Wszystkim osobom ciekawym świata polecamy podróż do Peru, która z pewnością dostarczy każdemu niesamowitych wrażeń. Dla koneserów mamy propozycję nie do odrzucenia – wycieczkę Peru-Boliwia. Podczas dwutygodniowej wyprawy będą Państwo mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze miejsca w Peru oraz poznać także smak Boliwii. W planie zwiedzania znajduje się Moray, gdzie zobaczyć można trasy koncentryczne stosowane przez Inków jako laboratorium rolnicze, a także Maras z polami solnymi, gdzie powstaje najdrobniejsza sól na świecie. Kolejne atrakcje to niezwykle malownicza Święta Dolina z rzeką Urubamba, wizyta w małej andyjskiej wiosce Pisaq oraz zwiedzanie ruin twierdzy Inków w Ollantaytambo. Oczywiście podczas wizyty w Peru nie może zabraknąć obowiązkowego punktu, jakim jest położone wysoko w Andach najlepiej zachowane miasto Inków Machu Picchu, zaliczane do siedmiu cudów świata. W kompleksie znajdziemy skalne budowle, świątynie, dawne budynki mieszkalne, a także wieżę i obserwatorium. Podczas przejazdu pociągiem w kierunku Machu Picchu możliwość skosztowania pysznych posiłków, spróbowania wina i podziwiania zapierających dech w piersiach widoków przy dźwiękach muzyki. Będą mieli Państwo okazję znaleźć się też w sercu starożytnego Peru, czyli mieście Cuzeco, co w języku keczua oznacza „pępek świata”. Cuzco było bowiem niegdyś stolicą Imperium Inków. Można zobaczyć tu świątynię Coricancha, starożytny pałac Inków i główne miejsce kultu Boga Słońca, Rynek Główny, katedrę. Miasto stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania wielu bardzo ważnych innych miejsc, jak np. punk widokowy San Cristobal, twierdza Sacsayhuamán, stanowisko archeologiczne Kenko oraz kompleks archeologiczny Puca-Pucara. Podczas wycieczki przewidziana jest ponadto wizyta nad słynnym jeziorem Titicaca, podziwianie pływających wysp Uros, na których żyją Indianie. Po stronie Boliwii zapraszamy m.in. na rejs na Wyspę Słońca, zwiedzanie miasta La Paz, gdzie znajduje się szereg atrakcji, w tym punkt widokowy, z którego podziwiać można fantastyczne krajobrazy. Uyuni z największą pustynia solną świata, Salar de Uyuni – najwieksze na świecie solnisko, wyspa Incahuasi, słynąca z olbrzymich kaktusów.wulkan Tunupa, Na zakończenie powrót do Peru i zwiedzanie stolicy tego kraju – Limy. Moc atrakcji gwarantowana! 

Egzotyczna podróż przez Peru, Ekwador, Kolumbię

18 dni w najpiękniejszych i najciekawszych miejscach Ameryki Południowej. Niezapomniane wrażenia gwarantowane! W planie zwiedzania stolica Peru Lima z niezliczoną ilością zabytków i atrakcji, twierdza starożytnego państwa Chimú – Paramonga, stanowisko archeologiczne w Casma, Chavin de Huantar, czyli najstarszy odkryty do tej pory zespół budowli kultowych z podziemnymi pomieszczeniami. Trujillo – trzecie co do wielkości miasto Peru, a także kolebka dawnych cywilizacji. Trujillo słynie też z pięknych piaszczystych plaż. Odwiedzimy ponadto Kanion Pato, miasto z gliny Chan Chan, gigantyczną piramidę Huaca de la Luna, z pięknymi, kolorowymi malowidłami. Sipán, gdzie dokonano odkrycia kompleksu grobowego władców z cywilizacji Sipán. Kompleks archeologiczny Túcume – ruiny miasta ludu Chimú. Muzeum Grobów Królewskich w Lambayeque. Ekwador zaczynamy poznawać od Cuency, najpiękniejszego miasta tego kraju położonego wysoko w Andach. Ingapirca z licznymi zabytkami kultury inkaskiej, nad którymi górują pozostałości Świątyni Słońca. Przejazd aleją Wulkanów, wizyta nad jeziorem Yambo w wiosce Indian Salasaca, zwiedzanie zabytków miasta Quito, Mitad del Mundo czyli tzw. Środek Świata, gdzie na linii równika postawiono monument wskazujący strony świata. W planach wycieczki jest ponadto Kolumbia, gdzie zwiedzimy miasto Pasto, leżące u podnóża wulkanu Galeras, bazylikę Las Lajas, najpiękniejsze kolonialne miasto w Kolumbii Popayan, Isnos Archeological Park z kamiennymi postaciami, wodospad Mortiño, San Agustin – park archeologiczny z setkami posągów związanych z lokalnymi wierzeniami, jedno z najstarszych drzew w Kolumbii – Ceiba de la Libertad, kanion Pericongo. Na koniec zwiedzanie Bogoty, starego miasta, muzeum złota, wjazd kolejką linową na wzgórze Monserrate, skąd można podziwiać fantastyczne widoki. Mnóstwo atrakcji dla każdego. Z nami nie ma miejsca na nudę.

Peru stanowi niezwykłą krainę pełną znaków przeszłości, którą warto odkryć. Do tego plaże nad oceanem, kaniony, wulkany, wspaniałe miasta z licznymi zabytkami, niesamowite Andy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezliczone atrakcje gwarantują Państwo niezapomniany urlop.

Polecane artykuły