Trendy 2017 w wystroju wnętrz

Każdy rok niesie ze sobą zmiany trendów nie tylko w kwestii ubioru, lecz również i innych dziedzin – na przykład wystroju wnętrz. Jeśli ktoś planuje remont, albo też właśnie szykuje dla siebie mieszkanie, powinien przyjrzeć się najnowszym zaleceniom i pomysłom – być może niektóre z nich przypadną mu do gustu i postanowi zastosować je u siebie! Co zatem będzie najmodniejsze we wnętrzach w roku 2017?

Postaw na oryginalność

Unikatowość zawsze jest w cenie – przywiązujemy teraz wagę do tego, by posiadać w swoich mieszkaniach coś przyciągającego uwagę, oryginalnego. Może to być jakiś antyk, fantazyjny mebel czy oryginalne połączenie kolorów. Z pozoru niepasujące do siebie rozwiązania mogą naprawdę zrobić furorę i sprawić, że nasz dom nabierze indywidualnego charakteru. To będzie zawsze modne – i na to warto postawić. Dlatego jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na meble z drewna, lecz również te niezwykłe – ze szkła albo betonu. Połączenie tych kilku elementów w jednym robi najlepsze wrażenie i przenosi w świat nowoczesności, wpisując się również w ochronę środowiska – zamiast drewnianego stołu na którego wykonanie musiało zostać ścięte drzewo, warto kupić mebel z betonu i szkła i postawić na nim roślinkę w doniczce.

Szklane mogą być również takie elementy jak drzwi, albo panele kuchenne, łazienkowe czy pokojowe. Takie elementy pozwalają na wprowadzenie większej ilości światła do pomieszczeń – optycznie je powiększają, a do tego pozwalają ozdabiać. Szkło może być bowiem kolorowe, albo posiadać naniesioną grafikę, o dowolnej formie i przedstawieniu. Krajobraz górski nad blatem kuchennym, obraz znanego malarza na drzwiach – wszystko wykonane na wymiar i zindywidualizowane. Produkcją takich szklanych elementów zajmuje się między innymi firma Glass and more, której portal z łatwością można znaleźć w sieci. Szkło jest też łatwe do utrzymania w czystości, a obecnie na tyle solidne (hartowane szkło), że nie ma obaw, że się stłucze. Do łask wraca również terakota, w formie matowych wykończeń, a także korek.

Najmodniejsze kolory wnętrz

Choć nadal królować będą kolory jasne, od nowego roku najmodniej będzie je łączyć z tymi ciemnymi, tworząc osobliwe, przytulne wnętrza. Niezwykle modnym kolorem ma być ciemna zieleń, a granat – choć modny na ubraniu – na dobre opuści nasze pokoje. Sporo miejsca na ścianach i powierzchniach zyska również dla siebie szarość. Ogólnie rzecz biorąc motywem przewodnim ma być powrót do natury – dlatego wszelkie brązy, zielenie i szarości będą mile widziane.

Wciąż popularne będą jednak oryginalne zestawienia tych barw z czerwienią i kolorem liliowym, które idealnie będą się komponować we wnętrzach urządzonych w bardziej etnicznym stylu.

Czasami niewielka zmiana może zdziałać wiele. Spraw sobie grafikę na szkle od Glass and More i wprowadź powiem świeżości do swojego domu

Polecane artykuły

Dodaj komentarz