Torebki hand made – produkty z duszą

3128-19-1Własnoręcznie zaprojektowany i wykonany przedmiot to doskonała ozdoba do każdej stylizacji, a także prezent na wyjątkowe okazje. Torebki ręcznie robione charakteryzuje oryginalność i unikatowość – to ich główny atut, dodający prestiżu i blichtru.

Własnoręcznie zaprojektowany i wykonany przedmiot to doskonała ozdoba do każdej stylizacji, a także prezent na wyjątkowe okazje. Torebki ręcznie robione charakteryzuje oryginalność i unikatowość – to ich główny atut, dodający prestiżu i blichtru. 

Galanteria skórzana

Skóra to materiał wymagający nie lada wiedzy i umiejętności. Efektowne wykończenie skóry wymaga wielu lat praktyk, doświadczenia, a przede wszystkim – talentu. Ręczne szycie skóry umożliwia stworzenie niepowtarzalnych szwów, znacznie mocniejszych, bardziej elastycznych i wytrzymałych, niż szwy mechaniczne. Ciężko rozerwać podwójny, wzajemnie zabezpieczający się szew rymarski. Kiedy pęka jeden niewielki element, szew dalej pozostaje na swoim miejscu, w przeciwieństwie do szwów maszynowych, które rozchodzą się niczym lawina. Jakość wykonania to podstawowa różnica. Kolejny atut to wygląd i wyjątkowe wykończenie skóry. Zaletą ręcznie robionych torebek jest wyjątkowość każdego egzemplarza. Nawet przy takim samym projekcie, użycie różnych kawałków skóry może wpłynąć na inny, ostateczny wygląd produktu. 

Nowoczesne materiały

Przy torebkach ręcznie robionych istnieje możliwość doboru ciekawych, nowoczesnych materiałów syntetycznych, które łączą w sobie dwa atuty. Po pierwsze – charakteryzują się nienagannym wyglądem, nowoczesnością i brakiem ograniczeń pod kątem kolorystyki czy struktur. Po drugie – są to materiały bardzo wytrzymałe, dobrze znoszące wilgoć, słońce, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Wśród królujących ostatnimi czasy materiałów znajdziemy m. in. filc, materiał syntetyczny pikowany (lekki i uniwersalny), a także szeroki wachlarz eko-skór i eko-zamszów, niemal identycznie wyglądających jak ich naturalne odpowiedniki. 

Indywidualne projekty

Przy ręcznym tworzeniu torebek jej przyszły właściciel lub właścicielka mogą wpłynąć na jej ostateczny wygląd. To doskonała opcja dla wymagających klientów, którzy cenią sobie zakup odpowiednio dopasowanego do ich potrzeb produktu. Rozpoczynając od kreatywnego projektu – torebka może mieć unikatowy kształt lub rozmiar, składać się z kilku rodzajów materiałów, posiadać wszywki, hafty, aplikacje. Istnieje możliwość wyszycia indywidualnego haftu, połączenie kolorów, zastosowanie ciekawych dodatków i zdobień, a także zastosowanie dodatkowych funkcji np. kilku rodzajów zapięć, wzmocnień itp.

Zalet towarzyszących zakupowi ręcznie robionej torebki jest wiele. Warto dodać jeszcze jeden, być może najważniejszy – płacimy nie tylko za produkt, ale także cenny czas i starania włożone w jego produkcję. 

 

 

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz