Techniki zabezpieczania domu – na co warto postawić?

Współczesna technika pozwala na zabezpieczenie domu lub posesji w prawdziwie „kosmiczny” sposób. Masywne drzwi oraz bardzo wytrzymałe zamki to nie jedyny sposób na to, żeby czuć się bezpiecznie. Urządzenia elektroniczne pozwolą nie tylko na szybkie poradzenie sobie z ewentualnym włamaniem. Sprzęt tego rodzaju umożliwia również zarządzanie całym domem.

Najpopularniejsze techniki ochrony

Ciągle najpopularniejszymi sposobami ochrony domu są te tradycyjne. Pamiętamy, by przed długim wyjazdem prosić sąsiadów o to, by zaglądali do mieszkania, włączyli światło i sprawdzali pocztę. Nieustannie ciemny dom z pełną skrzynką pocztową to niezawodny znak dla złodziei, że ten dom warto „przetrząsnąć”. Wielu Polaków inwestuje także w drzwi przeciwwłamaniowe, dobre zamki i rolety. To jednak nie wszystko. Coraz popularniejsze stają się inteligentne systemy, które np. umożliwiają obserwowanie domu z różnych miejsc świata. Nowoczesne alarmy są w stanie zdalnie powiadamiać o wykrytym zagrożeniu.

Monitoring CCTV

Jednym z przykładów inteligentnych systemów zabezpieczających jest monitoring CCTV. Jest to po prostu telewizja w obwodzie zamkniętym.  Za pomocą zamontowanych w domu kamer możliwe jest stałe obserwowanie wielu części posesji. Jeden system może zabezpieczać zarówno mały, jak i stosunkowo duży obszar – np. banki, supermarkety, szkoły, lotniska lub pojedyncze budynki. Monitoring CCTV jest wykorzystywany w różnych celach. Przedsiębiorcy używają go jako sposób na kontrolowanie taśm produkcyjnych.

Videodomofony

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także videodomofon. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie łączące funkcjonalność domofonu i kamery video. Osoba, która dzwoni dzwonkiem do bramy lub drzwi jest nagrywana. Obraz (oraz oczywiście dźwięk) jest przesyłany do wnętrza domu. Videodomofon pozwala na szybkie zdecydowanie, czy chcemy wpuścić konkretną osobę na teren posesji, czy też nie. Ponadto kamera jest w stanie rejestrować obraz przed drzwiami nawet wtedy, gdy w domu nikogo nie ma. Nagrania można później analizować w domu. Niektóre z urządzeń są wyposażone w diody podczerwieni, dzięki czemu kamera może pracować nawet w nocy.

Gdzie zaopatrywać się w nowoczesne sprzęty do ochrony domu? Warto stawiać na firmy oferujące nie tylko zakup urządzeń, ale także ich instalację i serwis. Tego typu przedsiębiorstwem jest np. ZUHAB z Warszawy. Eksperci z warszawskiej firmy są w stanie świetnie doradzić, co przyda się na konkretnej posesji.

Bezpieczeństwo i pewny sen są w zasięgu Twojej ręki. Montaż monitoringu w Warszawie z ZUHAB.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz