Szybko po mieście? To może tylko rower miejski

Przemieszczanie się po mieście staje się z dnia na dzień coraz trudniejszym i bardziej męczącym zadaniem. W dużym mieście nie wszędzie da się dotrzeć piechotą, ponieważ odległości bywają zbyt duże. Samochód w ciągu dnia zatrzymuje się w korkach i praktycznie nie ma szans, żeby szybko gdzieś dotrzeć. Komunikacja miejska, jeżeli już dociera na czas, to bardzo często warunki podróżowania, jakie oferuje, pozostawiają wiele do życzenia. Jedynym rozwiązaniem zdaje się być rower.

Zdecydowanie najlepszym środkiem lokomocji do wykorzystania w dużym mieście jest rower. Pozwala pokonywać dość duże odległości, nie uzależnia czasowo od rozkładu jazdy, a korki nie są dla niego powodem do zatrzymania i postoju. Tam gdzie jest korek można przecież zejść z roweru, przeprowadzić go na drugą stronę ulicy, można śmiało skrócić sobie czas oczekiwania. Ponadto, z racji rozmiarów, jadąc rowerem nie trzeba stać w kolejce do świateł, spokojnie można podjechać bliżej i na najbliższym zielonym przejechać przez skrzyżowanie.

To jednak tylko część zalet jakie płyną z posiadania roweru. Z pewnością docenić należy również doskonały wpływ na zdrowie jakie wywiera systematyczna jazda na rowerze. Poprawia się kondycja, krew szybciej krąży, przez co rowerzysta jest lepiej dotleniony, a organizm zdaje się z dnia na dzień nabierać coraz więcej siły i odporności. Wszyscy jeżdżący systematycznie na rowerach chwalą sobie i cenią zdrowotne, pozytywne aspekty tej aktywności.

Na zmagania z miejskim ruchem najlepiej oczywiście wybrać właśnie miejski rower, który przystosowany jest do specjalnych warunków poruszania się w takim terenie. Jest też zdecydowanie wygodniejszy i praktyczniejszy. Jednak rower rowerowi nie jest równy i decydując się na zakup jakiegoś modelu dla siebie warto wybrać ten najlepszy na rynku. Bardzo ciekawą propozycją są rowery o nowoczesnym designie, w których zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne i do minimum ograniczono osprzęt, właśnie po to by były one maksymalnie praktyczne i użyteczne. Takie rowery oferuje na przykład Kross w Przasnyszu razem ze StudioSport, które dystrybuuje produkty marki w sieci. Nie trzeba już dłużej tracić czasu na stresujące dojazdy do wybranego miejsca. Można to robić szybko, sprawnie i zdrowo. A jeżeli kogoś to nadal nie przekonuje, to niech pomyśli o parkowaniu auta w centrum miasta w godzinach szczytu. Z rowerem z pewnością nie będzie aż takiego problemu. Przecież da się zaparkować go praktycznie wszędzie.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz