Sztuczne kwiaty w nowej odsłonie

sztuczne-kwiaty-w-nowej-odslonieNie każdy ma czas na przepiękne kwiaty w domu. Pielęgnacja ich wymaga od nas czasu podlewanie nawożenie. Niektórzy nie mają do tego zwyczajnie serca. Można zainwestować w kaktusy, odporne na ludzi ale to jedno z rozwiązań. Z powodzeniem można się zaopatrzyć w sztuczne kwiaty.

Bukiety kwiatowe

Wbrew pozorom obecne kompozycje z kwiatów sztucznych nie mają w sobie nic z koszmarów z poprzedniego wieku. Teraz są propozycje, które nawet pachną! Gama kolorów i rodzajów zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta. Dobrze ułożone kwiaty nie tylko cieszą oko. Pięknie skomponowane bukiety czy dekoracje to swoiste dzieła sztuki. Warte niekiedy grube pieniądze. To świadczy najlepiej o tym, że nie grają roli „zapychacza”. Raczej współtworzą dekoracje z okazji różnego rodzaju uroczystości. W ciekawe i dobrej jakości kwiaty można się zaopatrzyć w sklepie, również dobrym adresem będzie hurtownia sztucznych kwiatów.

Idealny układ

Układając kompozycję należy najpierw ułożyć największe kwiaty, liście. Następnie dopełniamy mniejszymi dodatkami. W sklepach jest obecnie duży wybór tego typu dodatków, a jak mamy większą listę wymagań, to warto sprawdzić jakie sztuczne kwiaty ma sklep online. Równie ważnym dodatkiem do bukietu jest naczynie, które ma dużą rolę w nadaniu całości odpowiedniego poloru. Musi pasować do kwiatów nie tylko kolorem ale też fakturą i wielkością. Zbyt ozdobne naczynie będzie raczej niewskazane bo odciągnie uwagę od bukietu.

Nie tylko bukiet

Z kwiatów można tworzyć nie tylko bukiety ale też inne kompozycje czy stroiki. Z powodzeniem możemy je wykorzystać do zmiany wystroju wnętrza. Mogą to być stroiki, wieńce na drzwi czy inne kompozycje. Co nam tylko przyjdzie do głowy. W porządku też wygląda ozdobienie wianków zrobionych z naturalnych gałązek sztucznymi dodatkami. Do wyboru mamy bardzo dużo propozycji jak owoce, liście, szyszki czy mech udający naturalny. Z takich dodatków można zrobić naprawdę wiele ciekawych kompozycji. Jak chociażby wieńce na drzwi czy stroiki na różne okazje.

Jak widać, kwiaty można wykorzystać do wykonania bardzo ładnych dekoracji. Nie wymagają pielęgnacji i trzymają się o wiele dłużej. Dlatego możemy za ich pomocą wykonać bardzo ładne stroiki. Z powodzeniem wykorzystywane są przez dekoratorów wnętrz. Często też wykonuje się z nich dekoracje witryn sklepowych czy sklepów wielkopowierzchniowych.

Zobacz też świąteczne dekoracje w domu oraz pomysły na choinkę. Artykuły powstały we współpracy z Hurtownią Kwiatów Sztucznych Bomm.pl.

Polecane artykuły