Szpital w Pszczynie inwestuje dla seniorów

szpital dializa

szpital dializa

Kończy się remont Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Szpitalu w Pszczynie. Centrum Dializa, zarządzająca jednostką, przeznaczyła 80 000 zł na zakup nowego sprzętu, który jest specjalnie przystosowany do potrzeb pacjentów w podeszłym wieku. Teraz seniorzy mają do dyspozycji, m.in.: nowe materace przeciwodleżynowe, reduktory tlenowe oraz aparaty do mierzenia ciśnienia.

 

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w pszczyńskim szpitalu udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych głównie osobom starszym. Niedawno, w celu poniesienia standardu i rozbudowy zakładu, został on poddany remontowi. Po jego zakończeniu ZPO będzie miało do dyspozycji kolejne piętro: „Ze względu na duże zapotrzebowanie postanowiliśmy powiększyć oddział o 40 łóżek. Do tej pory było ich 35. Remont pozwolił nam dostosować pokoje do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Dodatkowe piętro będzie wyposażone w nowy sprzęt medyczny, który ułatwi pielęgnację  pacjentów, a co za tym idzie podniesie ich komfort” – mówi dyrektor Szpitala w Pszczynie, Joanna Krzystolik.

 

Na zakup nowego sprzętu do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przeznaczono 80 000 złotych. Zakupiono: 10 nowych materaców przeciwodleżynowych, 39 krzeseł tapicerowanych z oparciami, 24 szafki przyłóżkowe, 13 stolików świetlicowych, 4 reduktory tlenowe, 2 aparaty do mierzenia ciśnienia oraz 6 barierek zabezpieczających łóżka.

 

W pszczyńskim ZPO pacjenci mają codziennie możliwość spotkania się z terapeutką oraz wzięcia udziału w różnego rodzaju zajęciach artystycznych, a także skorzystania z zasobów biblioteczki.

Zakład daje pacjentom możliwość stałego przebywania pod profesjonalną opieką: „Osoby starsze są dużo bardziej narażone na różne choroby, które mogą być dla nich naprawdę niebezpieczne.  Dlatego seniorzy przebywający u nas w ZPO są objęci stałą opieką lekarzy wszystkich specjalności. Gwarantuje to właściwy dobór leków, a także możliwość wczesnego wykrycia zmian chorobowych i natychmiastowego podjęcia leczenia” – dodaje dyrektor szpitala, Joanna Krzystolik.

 

Oddział Geriatryczny

Szpital w Pszczynie posiada także Oddział Geriatryczny, który przeznaczony jest wyłącznie do leczenia osób po 60. roku życia. Jego zadania są podzielone na wiele obszarów chorób i problemów, które dotykają pacjentów w podeszłym wieku, m.in. takich jak: zespoły otępienia, zespoły zaburzeń świadomości, zaburzenia zachowania, zaburzenia stanu funkcjonalnego w zakresie czynności dnia codziennego, złożone problemy kardiologiczne u osób z wielochorobowością,  geriatryczne zespoły jatrogenne, przewlekła niewydolność oddechowa, inne zespoły i zaburzenia związane z wiekiem. Obecnie oddział posiada 6 łóżek, w przyszłości planowany jest jednak jego modernizacja i  zakup dodatkowych.

 

Pszczyński szpital, zarządzany przez spółkę Centrum Dializa, przygotowuje także wiele udogodnień dla pozostałych pacjentów przebywających w jednostce – każdy może skorzystać z darmowego Wi-Fi lub  obejrzeć serial dzięki darmowej telewizji na oddziałach. Goście szpitala mogą korzystać z dwóch dużych, wyremontowanych parkingów.

 

***

Centrum Dializa Sp. z o. o.  – firma powstała w 2000 roku w Sosnowcu. Założeniem firmy jest świadczenie usług z zakresu hemodializoterapii. W 2001 roku została otwarta w Sosnowcu pierwsza stacja dializ z poradnią nefrologiczną. Obecnie firma zarządza 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta ok. 1500 pacjentów. Wszystkie stacje zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, obsługiwany przez wykwalifikowany personel. W 2012 roku Centrum Dializa Sp. z. o. o. przeprowadziło ponad 180 tys. zabiegów. W celu utrzymania wysokiej jakości świadczonych usług wprowadzony został system zarządzania jakością ISO 9001:2001.Firma planuje otwieranie kolejnych stacji na terenie kraju oraz dalszy rozwój działających stacji. Wszelkie działania firmy odbywają się za porozumieniem i przy zainteresowaniu oraz wsparciu miejscowych władz i krajowych nefrologów. Firma Centrum Dializa w swoim portfolio posiada ponadto ośrodek badań klinicznych Avoxova oraz zarządza szpitalami.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Prasowym:

Email: media@centrumdializa.pl

Tel.: 605 601 196

———-

Definicja szpitala dostępna pod tym linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital

Polecane artykuły

Dodaj komentarz