Święcenia kapłańskie – co kupić na prezent?

Maj to zazwyczaj czas święceń kapłańskich w polskim Kościele Katolickim. Dla rodziny oraz znajomych jest to wielkie wydarzenie, dlatego przeważnie po ceremonii wyprawia się uroczyste przyjęcie. Chcąc pogratulować świeżo upieczonemu księdzu, wręczamy kartki z życzeniami, a także kupujemy prezenty. I tu pojawia się problem – wiele osób nie wie, co można podarować na taką okazję. Oto kilka propozycji, które nie tylko wywołają radość, ale również są bardzo praktyczne.

Wysokiej jakości szaty liturgiczne

Każdy ksiądz musi posiadać przynajmniej jedną szatę liturgiczną, a dla młodego kandydata może być to spory wydatek. Sprezentujmy mu zatem ornat, który sam sobie wybierze. W pierwszej połowie tego roku wyświęcono około 350 księży – więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Świadczy to o tym, że zapotrzebowanie na szaty liturgiczne nie maleje, lecz rośnie.

W związku z tym na rynku znajdziemy wiele doświadczonych pracowni, trudniących się w wykonywaniu oryginalnych i wysokiej jakości ornatów. Jedną z nich jest SlawTom, gdzie znajdziemy szeroki wybór szat liturgicznych, a także dewocjonaliów. Są one wykonywane z różnych materiałów, a także rozmaicie zdobione – można więc samemu zadecydować, czy chcemy gładki ornat, z delikatnym przeszyciem, a może bogato zdobiony z wizerunkiem Świętych.

Ornaty kosztują od 500 do ponad 1000 złotych, więc nie jest to mały wydatek. Warto jednak zainwestować, aby cieszyć się solidną, przewiewną i elegancką szatą liturgiczną przez wiele lat. W zestawie znajdują się też często stuła oraz nakrycie na kielich.

Wyjątkowa pamiątka od serca

Takie sklepy, jak SlawTom posiadają w swojej ofercie także dewocjonalia oraz inne akcesoria liturgiczne. Możemy więc podarować poduszkę liturgiczną, która przeznaczona jest dla asysty procesyjnej. Są one zdobione rozmaitymi symbolami liturgicznymi, obrazami świętych i dostępne w wielu kolorach.

Inną propozycją jest stuła, czyli szarfa zakładana przez kapłana i diakona do Mszy Świętej oraz innych czynności liturgicznych. Musimy wiedzieć, że ich kolor zależny jest od obchodu liturgicznego danego dnia lub od spełnianego obrzędu. Stuły mogą być delikatnie zdobione lub posiadać wizerunki świętych, czy papieży.

Jeśli planujemy tego rodzaju zakupy, warto korzystać z oferty sprawdzonych sklepów – mamy wtedy pewność, że zakupione produkty odznaczają się najwyższą jakością i będą stanowić praktyczny oraz sentymentalny podarunek dla młodego księdza.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz