Światłoterapia – czyli lecznicza moc światła

Dla niektórych takie formy pomocy jak leczenie przy pomocy sztuki, kolorów, dźwięków, obecności zwierząt, czy też przy użyciu światła to prawdziwa czarna magia – nie wierzą, że może to rzeczywiście pomóc. Specjaliści są jednak zgodni – dzięki tym nietypowym formom terapii jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie ciała i umysłu. W jaki sposób działa światłoterapia? Czy można stosować ją we własnym domu?

Czym jest światłoterapia?

Światłoterapia to nowoczesna metoda leczenia psychiki i ciała człowieka przy pomocy światła. Inaczej nazywana jest też fototerapią. Nie od dziś wiadomo, że czujemy się lepiej w dni słoneczne, gdy nasza skóra ma kontakt z promieniami słońca. Dzięki nim wytwarza witaminę D, która odpowiada nie tylko za poprawne funkcjonowanie wielu narządów i układów (między innymi nerwowego i układu krążenia), lecz również za dobre samopoczucie. Więcej światła to mniejsza skłonność do depresji.

W przypadku światłoterapii na człowieka oddziałuje światło LED, przenikając do wnętrza skóry, a jednocześnie nie przegrzewając jej. Światło może mieć zwykły, jasny kolor, ale można również stosować inne kolory – czerwony, niebieski, fioletowy i zielony. Każdy za coś odpowiada i przenika do innej części skóry, pobudzając ją do dokonywania prawidłowych przemian chemicznych i biologicznych. Światło może być stosowane między innymi w czasie gojenia ran, w leczeniu zaburzeń dermatologicznych i problemów skórnych, podczas jesiennej i zimowej depresji, w czasie prowadzenia fizjoterapii, do leczenia bólów różnego pochodzenia (na przykład zapalenia zatok, dziąseł, bólu pleców i migren) oraz wielu innych schorzeń. W ten sposób mogą się leczyć nie tylko dorośli, lecz również i dzieci.

Lecz się światłem w domu

Leczenie światłem prowadzone jest w wielu szpitalach, ośrodkach sanatoryjnych, gabinetach odnowy biologicznej, ale również i w SPA, salonach kosmetycznych i tak dalej. Jednakże podobną, leczniczą terapię można sobie zapewnić również i w domu – wystarczy zaopatrzyć się w sprzęt medyczny firmy Zepter. Zepter Bioptron Sklep to miejsce, gdzie znajduje się mnóstwo urządzeń do światłoterapii – ze statywem podłogowym i stołowym, z kolorowymi filtrami, a nawet sprzęty bez statywu, które przeznaczone są do ręcznego używania.

Już kilka minut naświetlania dziennie wystarczy, ażeby znacząco poprawić swoje samopoczucie i polepszyć zdrowie. Warto podążać za nowymi trendami – tym bardziej, jeśli poleca je szereg zadowolonych klientów!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz