Stres – jak się go pozbyć

wellness-285587_960_720Żyjemy w trudnych czasach. Codziennie narażeni na mnóstwo stresujących sytuacji. Sytuacja wymusza na nas bardzo duże tempo życia, nie mamy czasu dla siebie i własnej rodziny. To wszystko sprawia, że pojawiają się naprawdę poważne problemy, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Warto jednak zastosować się do kilku rad, które pozwolą nam uporać się ze stresem.

Wyjdź na spacer!

Coraz więcej osób wybiera pracę za biurkiem. W pozycji siedzącej spędzamy większą część dnia, przysparzając tym samym naszemu organizmowi wielu kłopotów. Wystarczy jednak czasami zastosować kilka prostych trików, by rozruszać kości. Możemy zrezygnować z samochodu, wysiąść przystanek wcześniej i pospacerować, wykorzystać przerwę w pracy na krótkie wyjście na powietrze, czy przesiąść się na rower. Kilka wdechów świeżego powietrza oraz nawet najmniejsza aktywność fizyczna z pewnością uwolnią w naszym ciele całą rzeszę endorfin.

Pograj w planszówki!

Jeśli zapytalibyśmy kto spędza większość wieczorem oglądając telewizję lub siedząc przy komputerze, z pewnością większość z Was podniosłaby ręce. A może warto wyłączyć wszystkie te urządzenia i pobyć trochę ze sobą? Idealną ku temu okazją są gry planszowe. Nie tylko rozbudzają umysł, ale także są świetną zabawą dla całej rodziny i ludzi w różnym wieku. Planszówki przeżywają prawdziwy renesans i całe szczęście!

Zrób coś dla siebie!

Przypomnij sobie, kiedy ostatnio zrobiłeś coś wyjątkowego dla siebie? I nie chodzi o kupienie sobie przysmaku, czy nowej bluzki. Może warto czasami napuścić sobie wannę pełną wody, nalać pachnących olejków i odpłynąć w relaksie? Idealnym pomysłem jest też udanie się na masaż. Lomi Lomi, relaksacyjny czy Hot Stone – rodzaj masażu zależy już tylko od Twoich upodobań. Większość salonów masażu, takich jak sensualitykrakow.pl w swojej ofercie posiada też masaż dla dwojga. Może pozwoli Ci się to jeszcze bardziej zrelaksować i otworzyć w Twoim związku nowe drzwi?

Wniosek jest jeden – nie daj się stresowi! Ciesz się życiem każdego dnia!

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz