Smartfony dl każdego

man-791049_960_720Producenci smartfonów prześcigają się w produkowania modeli z coraz większymi ekranami. Duże smartfony pozwalają bez przeszkód przeglądać Internet, jednak mają też swoje wady – zajmują dużo miejsca w kieszeni lub torbie, są mniej praktyczne. Niektórzy uważają, że większy telefon zastępuje tablet, więc jego wybór jest bardziej opłacalny.

Kupno tabletu

 

Telefon o mniejszych gabarytach przyda się do codziennego użytku. Można na nim sprawdzać maile, przeglądać Internet, grać w gry. Jeżeli jednak często korzystasz z tych funkcji, bardziej do gustu może Ci przypaść większy ekran. Czy jednak konieczne jest kupowanie takiego telefonu? Tablet jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jego ekran może być na tyle duży, by zastępował nam laptopa. Jest też bardziej przystosowany do tego, by używać go zamiast komputera. Tablety są łatwe w obsłudze, posiadają takie same systemy, co smartfony. Przeważnie wytrzymują bez ładowania dłużej niż laptop, ale krócej niż telefon. Tablety przystosowane są do gier, pozwalają w nie grać bardziej komfortowo, niż telefony. Tablet jest idealnym wyjściem dla osoby, która rzadko korzysta z komputera, chciałaby jednak od czasu do czasu skorzystać z edytora tekstów, obejrzeć film czy przejrzeć Internet na większym niż ten smartfonowy ekranie. Tablety są dużo tańsze niż laptopy, a często też niż telefony. Ich ceny poznasz na stronach zajmujących się sprzedażą elektroniki, takich jak maximgroup.pl. Tablet jest modnym gadżetem, idealnym pomysłem na prezent dla najmłodszych.

 

Telefony z dużym ekranem

 

Telefon z dużym ekranem może być zamiennikiem tabletu, a nawet laptopa. Dla wielu jest to wybór najbardziej rozsądny, ponieważ pozwala w sobie połączyć wiele funkcji. Z drugiej jednak strony duży ekran pożera sporo baterii, przez co telefon traci na swoich podstawowych funkcjach – nie można przez niego prowadzić długich rozmów czy wysyłać wielu SMSów. Telefony z dużym ekranem nie zawsze zmieszczą się do kieszeni, będą też rzucały się w oczy przechodniów, a rozmowa przez nie będzie mniej wygodna. Dlatego smartfony tego typu mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz