Siłownia – efektywny trening cały rok.

smiling young woman with personal trainer in gymJednym z czynników, który w wielu przypadkach determinuje bądź ogranicza uprawianie sportu jest pogoda. Tylko najwięksi zapaleńcy biegają w deszczu lub mroźnej zawiei. Jeszcze trudniej w takich warunkach jeździć na rowerze. Podobnie upały nie sprzyjają zwiększonemu wysiłkowi fizycznemu na wolnym powietrzu. Dlatego warto postawić na sport, który można uprawiać cały rok bez względu na pogodę.

Wizyty na siłowni może nie zaliczają się do klasycznych dyscyplin sportowych jednak nie można ich całkowicie pomijać przy rozważaniach na jaki sport postawić. Jest wiele dobrych powodów, dla których warto ćwiczyć przerzucając mityczne tony żelaza. Wbrew pozorom na siłownię nie chodzi się tylko i wyłącznie po to, by nabrać masy mięśniowej.

Siłownia Poznań pełna jest ludzi chcących nie tylko popracować nad kondycją ale i nad poprawą samopoczucia. Nie jest tajemnicą, że wysiłek fizyczny prowadzi do poprawy dotlenienia organizmu, co z kolei ma niebagatelny wpływ na pracę szarych komórek, zdolność koncentracji i kreatywnego myślenia. Dotlenienie mózgu pozwala również na eliminację stresu i podniesienie nastroju. Stąd prosty wniosek, że odwiedzanie siłowni jest naturalnym lekiem na depresję.

Jak osiągnąć efekt antydepresyjny dzięki pobytowi na siłowni? Przede wszystkim trzeba ją odwiedzać regularnie. Dla lepszej motywacji warto wykupić sobie karnet na siłownię. Na ogół ludzie szanują swoje pieniądze i jeśli już je na coś wydają, to chcą później z tego korzystać. Można więc mieć pewność, że karnet przyczyni się do częstych wizyt w siłowni. Motywacją jest również zapisanie się na siłownię z kolegą czy koleżanką. O ile siebie samego można przekonać do odłożenia treningu to świadomość umówienia się z drugą osobą na ogół działa mobilizująco. Siebie można zawieść, kogoś już nie wypada.

Siłownię w Poznaniu można potraktować także jako miejsce, gdzie toczy się życie towarzyskie. Na ogół po kilku, kilkunastu wizytach ma się grono stałych znajomych osób, z którymi chętnie się ćwiczy. Nic nie stoi na przeszkodzie by po zajęciach wybrać się na kolację czy po prostu posiedzieć przy kawie i porozmawiać. Taki sposób spędzania czasu również ma wpływ na zmianę nastroju, jest motywacją do kolejnej wizyty na siłowni.

Dlaczego lepiej ćwiczyć na siłowni niż w domu? W domu zawsze jest coś do zrobienia, dbałość o siebie, czas wolny, schodzą na dalszy plan. Tymczasem pobyt na siłowni niejako automatycznie wymusza podjęcie ćwiczeń. W dobrych siłowniach pracują wykwalifikowani instruktorzy, którzy gotowi są pomóc opracować optymalny plan ćwiczeń, skorygować nieprawidłowości podczas pracy na przyrządach, oraz doradzić odpowiednią do treningu dietę.

Urządzenia do ćwiczeń to także dobry motyw by wybrać się na siłownię. Jest ich tam dużo, są różnorodne i do wszystkich jest jednakowy dostęp za w gruncie rzeczy małą opłatą. Niewielu osobom udaje się zgromadzić taki zestaw do ćwiczeń w domu. Na przeszkodzie na ogół stoją brak miejsca i pieniędzy. Dobry sprzęt sportowy to spory wydatek.

Oczywiście nie można zapominać o podstawowym celu, dla którego ludzie chętnie wizytują takie miejsca jak siłownia Poznań. Intensywny trening wysiłkowy poprawia ogólny wygląd ciała, modeluje sylwetkę, pozwala pozbyć się nadmiaru kilogramów i – szczególnie paniom – centymetrów w pasie. Intensywny trening cardio, bardzo modny w ostatnim czasie, to nie tylko sprawdzian dla ćwiczącego, ale także doskonały sposób by wzmocnić mięśnie, stawy i serce.

Wszystkich chętnych do bliższego zapoznania się z rodzajami treningów na siłowni zapraszamy na www.niku.pl

Polecane artykuły

Dodaj komentarz