Serwery poleasingowe – dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

photo-1517694712202-14dd9538aa97Zaplecze informatyczne stanowi podstawowy element wyposażenia niemal każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od liczby klientów, pracowników, a także ilości danych przechowywanych w firmowych bazach danych. Jedyną różnicą jest poziom zapotrzebowania na zakres posiadanych danych. W przypadku prowadzenia niewielkiej działalności gospodarczej, która posiada wyłącznie jedną stronę – zaprojektowaną w formie wizytówki – wystarczy skorzystać z możliwości posiadania miejsca na serwerze online. W sieci można znaleźć bardzo wiele firm, które zajmują się tego typu działalnością.

Zaplecze informatyczne stanowi podstawowy element wyposażenia niemal każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od liczby klientów, pracowników, a także ilości danych przechowywanych w firmowych bazach danych. Jedyną różnicą jest poziom zapotrzebowania na zakres posiadanych danych. W przypadku prowadzenia niewielkiej działalności gospodarczej, która posiada wyłącznie jedną stronę – zaprojektowaną w formie wizytówki – wystarczy skorzystać z możliwości posiadania miejsca na serwerze online. W sieci można znaleźć bardzo wiele firm, które zajmują się tego typu działalnością.

Dla kogo zatem serwery poleasingowe?

Serwery poleasingowe to doskonałe rozwiązanie dla większych firm, które posiadają systemy gromadzące dane klientów i udostępniające im indywidualne konta w celu uzyskania możliwości kompleksowej obsługi. W takich firmach pracownicy każdego dnia korzystają z urządzeń mobilnych, aby przesyłać informacje – stąd warto zainwestować w dedykowany serwer. To korzystne również ze względu na możliwość indywidualnej konfiguracji, która pozwoli dostosować serwer do indywidualnych oczekiwań.

Instalacja i optymalna konfiguracja systemu operacyjnego i zarządzanie uprawnieniami poszczególnych użytkowników to w wielu przypadkach najlepsza droga do optymalizacji użytkowania serwera i uzyskiwania najlepszych korzyści z jego posiadania. To z kolei przekłada się na wydajność i efektywność całej firmy, przekładając się w sposób pośredni na zysk.

Wysoka jakość w rozsądnej cenie

Serwery poleasingowe charakteryzują się korzystnym stosunkiem ceny do jakości. W większości ofert dominuje sprzęt renomowanych producentów, takich jak Lenovo, Dell, HP czy Asus. Serwery dostępne są w różnych konfiguracjach – począwszy od ilości procesorów, przez liczbę rdzeni i wątków, aż do pojemności dysku i rozmiaru pamięci.

Polecane artykuły