Rodzaje odżywek białkowych

odżywkiNaturalnie na rynku mamy ogromną ilość różnorodnych odżywek białkowych, co sprawia, że często nie wiemy, jaki rodzaj wybrać. Warto, więc zastanowić się, które odżywki wybrać dla siebie, a także, jakie są zalety i wady poszczególnych odżywek. Poniżej umieśćmy, więc poszczególne białka serwatkowe, a także wyjaśnijmy jak działają oraz zapoznajmy się z ich charakterystyką.

Koncentrat białka serwatki

Koncentrat białka serwatki jest jednym z najtańszych rodzajów odżywek białkowych, która to występuje w postaci suplementu naszej diety. W składzie tej odżywki występuje aż 90 % białka, jednakże warto mieć na uwadze, że jeśli cena produktu jest bardzo niska ilość ta także może być mniejsza. Koncentrat serwatki białkowej posiada znaczną ilość zalet i walorów a najważniejszą jest to, że jest to najtańszy produkt spośród białek serwatkowych. Jednakże odżywka ta posiada także kilka wad, albowiem zawiera ona większą ilość tłuszczy niż inne rodzaje odżywek białkowych, a także ma w swoim składzie zawiera niewielkie ilości laktozy. Co więcej jest tutaj mniejsza koncentracja białek w porównaniu do WPI.

Izolat białka serwatki, czyli WPI

Powszechnie uważa się, ze najlepszym suplementem białka, jaki obecny jest na rynku izolat białka serwatki, zwany także w skrócie, jako WPI. Odżywka ta znana jest, jako królowa pośród wszelkich białek serwatkowych, albowiem zawiera ona w sobie największe ilości białka, zaś niemalże wcale nie posiada tłuszczu. Dodatkowo nie zawiera on węglowodanów, co sprawia, że w jego składzie znajduje się aż 98% serwatki. Preparat ten posiada znaczną ilość zalet, dlatego też warto wspomnieć, że są to znikome bądź nawet zerowe ilości laktozy a także bardzo niska zawartość tłuszczy i cukrów. Co więcej preparat ten o wiele lepiej się trawi aniżeli WPC a także zawiera naprawdę spore ilości białka. Wadą jest przede wszystkim jego droższa cena, a także smak odżywki.

Hydrolizat białka serwatki

Hydrolizat białka serwatki uważany jest za odżywkę bardzo wysokiej jakości, jedną z najlepszych na rynku suplementów diety. Dzieje się tak, dlatego, że produkt ten jest poddawany procesowi wstępnego trawienia, a tym samym bardzo łatwo wchłania się do organizmu, zaś czas jego działania jest dłuższy. Zaletami odżywki jest przede wszystkim wchłaniana forma białka serwatki. Powszechnie uważa się, że jest to doskonały preparat do stosowania bezpośrednio po treningu. Wadą jest jego wysoka cena. Preparat nie jest zalecany na noc z tego względu, że cechuje się szybkim procesem wchłaniania.

Jak i kiedy stosować białko serwatkowe?

Jeśli chcemy w naszej diecie zastosować białko serwatkowe powinniśmy wiedzieć, że najlepiej jest je rozpuścić w wodzie, bądź też w mleku. Warto także stosować je poprzez połączenie z innymi produktami, na przykład zmielonymi płatkami owsianymi oraz zmielonymi orzechami. Nie ma określonej godziny, w której to mamy spożywać odżywkę. Jednak wyjątek istnieje w przypadku hydrolizatora, ponieważ tą odżywkę powinniśmy stosować zaraz po zakończeniu naszego treningu. Polecamy sklep.kfd.pl – odżywki i suplementy diety. Nie tylko dla sportowców.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz