Przygotowujemy ogród na wiosnę i lato

Kiedy znika śnieg i temperatura znacznie idzie w górę, zaczynamy przygotowywać się na sezon wiosenny. Nawet najpiękniejszy i najbardziej zadbany ogród może wyglądać tragicznie po okresie zimowym. Nasze meble ogrodowe pod wpływem śniegu, lodu oraz niskich temperatur tracą ładny wygląd. W jaki sposób możemy zatem przywrócić ich wyjątkowy charakter i w dalszym ciągu cieszyć się ich funkcjonalnością?

Polacy w ogrodzie

Aż 70 proc. rodzin mieszkających w domach wolnostojących posiada własny ogród. Polacy zdecydowanie preferują roślinność łatwą w pielęgnacji, a meble ogrodowe dobierają w taki sposób, aby niewiele trzeba było z nimi robić. Wzrasta jednak świadomość ogrodnicza wraz z powstającymi pismami oraz programami telewizyjnymi, które nie tylko propagują dbanie o ogród, ale również prezentują łatwe i szybkie rozwiązania na utrzymanie w nim porządku i schludnego wyglądu.

30 proc. rodzin posiadających ogrody uprawia w nich owoce, warzywa, sadzi mnóstwo drzew oraz kwiatów. Reszta traktuje tę przestrzeń stricte wypoczynkowo, umieszczając w niej jedynie meble ogrodowe oraz łatwe w utrzymaniu rośliny i krzewy. Jednak niemal w każdym ogrodzie znajdziemy drewniane ławki, altany, a także stoły – nieustannie od wielu lat wyposażenie ogrodów wykonane z tego materiału cieszy się ogromną popularnością.

Kompleksowa pielęgnacja dla drewna

Nie ma co się dziwić – drewno to materiał naturalny, stosunkowo tani, efektowny, a także niezbyt wymagający, jeśli chodzi o pielęgnację. Jednak aby cieszyć się pięknym wyglądem naszych drewnianych mebli, musimy przynajmniej raz na pewien czas zabezpieczyć je przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak lód, śnieg, mróz, czy bardzo wysokie temperatury.

Najlepiej używać specjalnych preparatów olejowych, które służą do ochrony drewna, a jednocześnie do dekoracyjnego wykończenia naszych mebli. W dzisiejszych czasach istnieje bowiem szeroka gama kolorów olejów, dzięki czemu dopasujemy go do charakteru naszego ogrodu. Stosowanie najlepszych preparatów, takich jak olej lniany do drewna firmy Le Tonkinois to doskonałe rozwiązanie – preparat ten odznacza się małą utratą objętości, przez co powłoka staje się bardzo trwała.

Produkt ten to tylko propozycja oleju do konserwacji drewna firmy Le Tonkinois. Tej klasy produkty są niezwykle łatwe w użytku, mogą być przechowywane przez wiele lat, nie tracąc swoich właściwości, a dzięki zawartości oleju palmowego, czy glicerydów kwasu rycynowego oleje łatwo wnikają w strukturę drewna, tworząc solidną powłokę na długi czas.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz