Przygotowanie do podróży: 10 rzeczy do sprawdzenia przed wyruszeniem w drogę

2318274220_8e9c1bd52b_bRuchliwy sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami; jest to świetny czas, aby wyruszyć w podróż

Ruchliwy sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami; jest to świetny czas, aby wyruszyć w podróż. Niezależnie od tego, czy jeździsz na krótkich dystansach, czy podróżujesz po całym kraju, oto kilka wskazówek, które pomogą ci przygotować samochód i rodzinę do następnej przygody.

 

Zaplanuj sprawdzanie. Wykonaj podstawowe czynności konserwacyjne pojazdu przed wyruszeniem w drogę, takie jak sprawdzenie wycieraczek i poziomu płynów. Zaplanuj także wszelkie niezbędne usługi, takie jak wymiana oleju lub dostrajanie. Pojazd w świetnej formie będzie bardziej niezawodny i wydajny.

Naładuj baterie. Sprawdź swój akumulator, aby upewnić się, że jest on mocny i ma czyste zaciski: Podróż nie będzie satysfakcjonująca, jeśli twój samochód się nie uruchomi.

Zadbaj o opony. Sprawdź opony pod kątem pęknięć lub wybrzuszeń w bocznej ścianie. Opony powinny mieć odpowiednią ilość bieżnika. Upewnij się, że ciśnienie w oponach jest ustawione na dane wydrukowane na tabliczce na zacięciu drzwi kierowcy lub na liście w instrukcji obsługi samochodu. Jeśli chcesz wymienić swoje opony, odwiedź stronę internetową sklepu Volkswagena – www.vwuzytkowe-sklep.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór dobrych jakościowo opon w niskich, internetowych cenach.

Zadbaj o hamulce. Poproś punkt serwisowy, aby sprawdził klocki hamulcowe samochodu, aby upewnić się, że nie są zużyte lub wymagają wymiany.

Bądź przygotowany. Miej odpowiednie zaopatrzenie w razie wypadku lub problemu natury medycznej. Zapakuj do samochodu zestaw awaryjny – zwłaszcza latarkę, koc, apteczkę i kilka podstawowych narzędzi. Wszystko to znajdziesz na stronie internetowej www.vwuzytkowe-sklep.pl i kupisz bez wychodzenia z domu. Zabierz też wodę i dodatkowe przekąski, na wszelki wypadek.

Pakuj się sprytnie. Sprawdź ładowność swojego pojazdu, aby upewnić się, że zbytnio go nie obciążasz. W większości nowych samochodów całkowita waga, jaką można wozić, jest wydrukowana na plakietce drzwi wewnątrz zacięcia drzwi kierowcy. Ta suma obciążenia obejmuje wszystkich pasażerów i ładunek. Należy pamiętać, że zużycie paliwa zwiększa się przez dodatkowy ładunek. Bagażniki dachowe mogą być wypełnione jedynie lekkimi przedmiotami. Duże obciążenia na dachu mogą utrudnić obsługę pojazdu w sytuacjach awaryjnych i zwiększyć ryzyko przewrócenia. Jeśli nie jest używany, bagażnik dachowy należy zdemontować tak, aby znacząco obniżyć zużycie paliwa.

Śledź mapę. Przenośny system nawigacji GPS pomoże ci dotrzeć tam, gdzie jedziesz, ułatwiając znalezienie stacji benzynowych lub restauracji po drodze. Urządzenia obsługujące ruch mogą ostrzegać o przeciążeniu jezdni, a wszystkie jednostki mogą pomóc w znalezieniu alternatywnej trasy. Ponadto nawigator może pomóc w kierowaniu służb ratunkowych do twojej lokalizacji, jeśli coś się stanie.

Zestaw dziecięcy. Jeśli jeździsz z dziećmi, upewnij się, że pakujesz wystarczająco dużo przekąsek, wody, gier, filmów i muzyki, aby zapewnić im komfort i zorganizować im czas podczas podróży.

Bądź cierpliwy. Podczas godzin szczytu spodziewaj się znalezienia się w środku korku. Jazda późno w nocy lub wczesnym rankiem może mieć sens, aby uniknąć pośpiechu i zapewnić dotarcie do celu na czas i przy minimalnym stresie. Upewnij się, że zostawiasz sobie czas na przystanki na odświeżenie i przerwy w toalecie na tankowanie. Urządzenie

Bądź bezpieczny. Upewnij się, że jedziesz bezpiecznie i przestrzegaj zasad ruchu drogowego.

Polecane artykuły