Prywatne ubezpieczenie medyczne – czy warto je posiadać?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne uzupełniają powszechne ubezpieczenie zdrowotne. W ich obrębie znajdują się m.in ambulatoryjne świadczenia medyczne. Dzięki tego rodzaju usłudze można mieć dostęp do wszystkich specjalistów i badań. Ubezpieczenie niepubliczne zapewnia także możliwość korzystania z pomocy dentystycznej.

Zalety prywatnych ubezpieczeń medycznych

Publiczny system opieki zdrowotnej nie jest idealny. Po wyczerpaniu się środków zwykle trzeba czekać w długich kolejkach na to, żeby dostać się do lekarza. W przypadku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych taka sytuacja nie ma miejsca. Do specjalisty można udać się w zasadzie od ręki. Ponadto niepubliczne ubezpieczenie sprawia, że pacjent jest przyjmowany w znacznie lepszych warunkach i badany lepszym sprzętem. Tego typu usługa wiąże się także z innymi dogodnościami. Można do lekarza umawiać się online, często zdalnie uda się także uzyskać receptę (zamówioną należy odebrać w placówce) lub porozmawiać z lekarzem za pomocą czatu. Ubezpieczeniemedyczne.eu oferuje takie usługi jak:

  • badania diagnostyczne i laboratoryjne;
  • dostęp do najlepszych placówek medycznych w kraju;
  • możliwość wyboru lekarza;
  • rehabilitacje;
  • transport medyczny;
  • pełną stomatologię;
  • możliwość umówienia się na wizytę domową lekarza lub pielęgniarki.

Posiadanie tego rodzaju ubezpieczenia zdrowotnego sprzyja profilaktyce i umożliwia optymalne leczenie. Jeśli pacjenci wiedzą, że będą dobrze obsłużeni i nie będą musieli czekać w kolejkach, wówczas częściej zaczną odwiedzać lekarza.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – o czym trzeba pamiętać?

Biorąc pod uwagę społeczne konsekwencje funkcjonowania prywatnych ubezpieczeń medycznych, należy zauważyć, że wykazują one wiele korzyści. Dzięki tego rodzaju usługom „państwowe” świadczenia zostają odciążone – skracają się kolejki, zmniejsza się irytacja lekarzy, napływają dodatkowe środki finansowe do placówek medycznych, co przełoży się np. na wyposażenie poradni.  Tym samym osoby ubezpieczone będą mogły chronić swoje zdrowie w możliwie najlepszy sposób.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne może być oferowane wyłącznie jako ubezpieczenie dodatkowe. Pacjenci w Polsce nie mogą zrezygnować z publicznego systemu ubezpieczeniowego, opłacanie składek do NFZ jest obowiązkowe. Oznacza to, że – zgodnie z polskim prawem – nie można korzystać wyłącznie z systemu zorganizowanego na bazie niepublicznej służby zdrowia. Z drugiej jednak strony oferta prywatnych ubezpieczycieli jest naprawdę korzystna. Warto zorientować się w oferowanych katalogach. Ubezpieczeniemedyczyne.eu oferuje kilka pakietów ubezpieczeń. Można skorzystać wyłącznie z bazowej alternatywy (jest najtańsza) lub z propozycji bardziej rozbudowanych, obejmujących szereg dodatkowych świadczeń.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz