Profesjonalne wybielanie zębów

Nawet jeśli mamy poplamione lub przebarwione zęby, możemy sprawić, że nasz uśmiech będzie bielszy.

Powinniśmy się zdecydować na profesjonalny zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym. 

Dokładne wybielanie

Produkty wybielające, kupowane w drogerii zazwyczaj mają jeden rozmiar i siłę. Dlatego mogą nie pasować do wszystkich rodzajów zębów.  Dentysta uwzględnia potrzeby pacjenta. Podczas profesjonalnego zabiegu wybielania, nakłada specjalny żel równomiernie na każdy ząb. Następnie aktywuje go przy pomocy specjalistycznej lampy do utwardzania, dzięki czemu uśmiech zachowuje ten sam poziom jasności. 

Profesjonalna siła

Produkty wybielające, sprzedawane w sklepach, zawierają niewielką ilość środka wybielającego, zwykle około 3% nadtlenku. Dlatego sprawdzi się w przypadku pacjentów, którzy mają niewielkie plamy, ale niewiele zrobi dla osób z dużymi lub wewnętrznymi plamami. Większość produktów, dostępnych bez recepty, zapewni jeden lub dwa odcienie jaśniejsze. Natomiast stomatolog, stosuje żel wybielający, cechuje się profesjonalną wytrzymałością, z siłą nadtlenku do 35%. Jest on dostępny tylko dla dentystów. Żel może przenikać przez szkliwo zębów, usuwając uporczywe plamy. Nie mogą się z nim równać zestawy kupowane w sklepach. Profesjonalne leczenie w gabinetach może wybielić zęby nawet o dziesięć odcieni podczas jednej wizyty.

Szybkie leczenie

Produkty wybielające, kupowane w lokalnej aptece, muszą być stosowane przez miesiące, a nawet lata, żebyśmy zauważyli jakieś zauważalne wyniki. W przypadku niektórych produktów. możemy nigdy nie zobaczyć pożądanych rezultatów. Zaś gabinet stomatologiczny oferuje około godzinny zabieg, dzięki któremu zęby będą aż o dziesięć odcieni jaśniejsze.

Wygodny zabieg

Wielu pacjentów stosujących wybielające produkty bez recepty, zgłaszało ból i wrażliwość zębów. Może to wynikać z tego, że jony wodorowe przenikają przez powierzchnię zębów lub środek wybielający styka się z wargami lub dziąsłami, z powodu niewłaściwie dobranych rozmiarów pasków. Zaś podczas zabiegu wybielającego, specjalista umieści pokrycie ochronne na dziąsłach, aby uniknąć kontaktu z wybielaczem. Często sugeruje się też leczenie fluorkiem, aby zmniejszyć wrażliwość zębów. 

Polecane artykuły