Poznaj najciekawsze świąteczne trendy w dekoracji domu

coraz-blizej-sw-coraz-blizejW radiu słychać już co jakiś czas „Last Christmas”, w marketach atakują nas śnieżynki i mniej lub bardziej udane sobowtóry świętego Mikołaja, a reklamy telewizyjne przekonują, że to właśnie TEN moment, aby pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Nie ma wątpliwości: święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli marzysz o tym, aby w tym roku postawić na nieco bardziej oryginalny design wnętrza, to mamy dla Ciebie garść inspiracji i przedstawiamy najciekawsze świąteczne trendy w dekoracji domu.

Łączenie nowości z klasyką 

Styl vintage w duchu Bożego Narodzenia? Czemu nie! To rewelacyjny pomysł na to, aby wprowadzić powiew świeżości do świątecznego wystroju, który być może trochę już Ci się przejadł. Designerzy w tym sezonie proponują nam odważne zestawianie ze sobą tradycyjnych elementów, jak stroiki czy girlandy, z nowoczesnymi dodatkami w stylu fantazyjnych wazonów i świeczników.

Bardzo ciekawym pomysłem na połączenie nowego ze starym będzie chociażby stworzenie stroika świątecznego z wykorzystaniem klasycznych gałązek, suszonych owoców i orzechów oraz przezroczystego, niskiego wazonu w ultra minimalistycznym stylu. Całość będzie się prezentować zjawiskowo i pozwoli Ci zachwycić rodzinę oraz znajomych podczas Wigilii czy świątecznego obiadu. 

Staraj się także łączyć różne kolory, również te, które niekoniecznie od razu kojarzą się ze świętami. Biel, zieleń i fiolet zestaw z pomarańczowym, miedzianym, czerwonym i niebieskim w odcieniu navy blue. Pamiętaj przy tym o zasadzie koła kolorów!

Choinka – najważniejsza świąteczna dekoracja 

Czy ktokolwiek wyobraża sobie świąteczny wystrój domu bez choinki? To byłoby bardzo karkołomne rozwiązanie. Choinka stanowi centralny element bożonarodzeniowego designu. Warto jej poświęcić trochę więcej czasu, aby w tym roku cieszyć oczy wyjątkowo kreatywnie ozdobionym drzewkiem. 

Zapomnij o gotowych ozdobach z hipermarketu. Postaw na coś nietypowego, uruchom wyobraźnię, koniecznie zachęć dzieci do własnoręcznego stworzenia dekoracji. Sięgnij po owoce, różnego rodzaju suszonki, wielobarwne spreje. Świetnym i wciąż nieprzemijającym trendem jest minimalistyczna choinka. Im mniej ozdób, tym lepiej widać naturalne piękno drzewka. 

Jeśli w Twoim domu nigdy nie było żywej choinki, w tym roku koniecznie się na nią zdecyduj. Gwarantujemy, że wprowadzi to do Twojego wnętrza bardziej świąteczny klimat. 

Świąteczne trendy w dekoracji domu pod znakiem DIY

Szał na DIY, czyli ręcznie robione dodatki i dekoracje, trwa od dobrych kilku lat. Przed świętami znajdź trochę czasu na to, aby samodzielnie stworzyć jakieś bożonarodzeniowe cudeńka. To naprawdę nic trudnego. 

Możesz np. wykonać stroik z użyciem chrobotka reniferowego, czyli przepięknej formy skandynawskiego porostu. Taki stroik będzie nie tylko efektowny, ale też niecodzienny i bardzo nowoczesny. 

A może świąteczna fototapeta?

Fototapeta to bardzo fajny pomysł na wprowadzenie świątecznego klimatu do domu. Wybór dekoracji z bożonarodzeniowymi i zimowymi motywami jest ogromny – możesz się o tym przekonać zaglądając do sklepu iruto.pl

Zaletą fototapety jest to, że przy minimalnym nakładzie pracy pozwala natychmiast odmienić charakter wnętrza. Z kolei po świętach z łatwością zerwiesz ozdobę i zastąpisz ją inną, np. z motywem wiosennym (gdy zatęsknisz już za cieplejszymi dniami) czy karnawałowym. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. 

Więcej na temat fototapet przeczytasz TUTAJ – to prawdziwa kopalnia wiedzy o zastosowaniu tej formy dekoracji w domu. 

Jak łatwo zauważyć, świąteczne trendy w dekoracji domu raczej odwołują się do tego, co dobrze znamy i lubimy. Nic w tym dziwnego. W końcu Boże Narodzenie to czas hołdowania tradycji. Sprawdzone rozwiązania pozwalają nam poczuć się bezpiecznie i wprowadzić do domu atmosferę spokojnego oczekiwania na nadejście najradośniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w całym roku. Co jednak wcale nie oznacza, że nie możesz sobie pozwolić na kilka eksperymentów. 

Polecane artykuły