Postaw na rozwój osobisty!

edutorialW mediach co rusz słyszymy na temat rozwoju osobistego jednostki. Jesteśmy bombardowani informacjami o tym, że należy inwestować w siebie, rozwijać konkretne umiejętności, dbać o rozwój talentów i nauczyć się kilku podstawowych technik, które pozwolą nam lepiej zaprezentować siebie potencjalnemu pracodawcy, kandydatce na żonę itp. Ale właściwie dlaczego rozwój osobisty jest tak istotny?

Jesteś tym, co wiesz

Ta parafraza słynnego powiedzenia świetnie odnosi się do tematu rozwoju osobistego. Nie ulega wątpliwości, że dzisiejszy świat, który gra do przodu w wielu dziedzinach wymusza na nas permanentną naukę. Rozwój przedsiębiorczości, śledzenie nowych trendów czy podążania za modą to dziś podstawowe cechy współczesnego człowieka. I choć nie ze wszystkim należy się do końca zgadzać (nie ma nic gorszego niż ślepe podążania za tłumem, nie zwracając uwagi na swoje predyspozycje czy zainteresowania) to z całą pewnością wyzwania, jakie stoją przed nami na progu XXI wieku, każą nam inwestować w siebie bardziej niż kiedykolwiek.

Zatem jakie informacje powinniśmy przyswajać na bieżąco? Przede wszystkim nowe technologie. Marketing internetowy, urządzenia mobilne, e-learning czy aplikacje internetowe to przykładowe tematy, które nie powinny być całkiem obce osobom, które chcą dziś prowadzić własny biznes lub pomagać w jego rozwoju. Są to podstawowe czynniki prowadzące do rozwoju przedsiębiorczości, zwłaszcza w obszarze Internetu i nowych mediów. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że jeśli całkowicie zaniedbamy tematykę nowoczesnych technologii i możliwości rozwoju, jakie nam one przynoszą, za kilka lat będziemy mieli bardzo duże problemy w znalezieniu pracy na stanowisku kierowniczym dowolnej branży. W końcu co to za dyrektor, który nie potrafi zrobić zdjęcia smartfonem czy nie orientuje się jak działają podstawowe kanały komunikacji w Sieci? Zwłaszcza, że wciąż się mnożą i coraz bardziej zyskują one na znaczeniu.

 

Daj sobie przekazać wiedzę

Ale nowe technologie to nie tylko wyzwanie, ale też duże szanse. Dzięki nim mamy o wiele łatwiejszy dostęp do treści niż kiedykolwiek – również do tych edukacyjnych. Tematy takie jak rozwój osobisty, rozwój przedsiębiorczości, automotywacja, autoprezentacja czy techniki negocjacyjne to obszary, w których porusza się coraz większa liczba nauczycieli, mentorów, coachów, oferujących swoje szkolenia również za pomocą Internetu. Webinary, zdalne konsultacje, audiobooki czy ebooki to dziś norma. A co najlepsze sporo tej wiedzy możemy uzyskać zupełnie za darmo. Szkoda więc nie skorzystać z takiej okazji – wystarczy po prostu dać sobie przekazać tę wiedzę.

Warto przy tym podkreślić, że szkolenia i wszelkie nowe informacje biznesowe (zwłaszcza w kontekście nowych technologii) to wiedza, którą możemy wykorzystać nie tylko dla celów prywatnych, ale także rozwoju przedsiębiorczości – co jest elementem niezbędnym, jeśli marzymy o tym, by kiedyś samemu być sobie szefem. A perspektywa jest całkiem przyjemna, prawda?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz