Popularność implantów wciąż rośnie

Normal teeth and dental implant. Vector illustration.Implanty są sposobem na przywrócenie pięknego uśmiechu, kiedy nasze uzębienie nas zawiodło.

Aktualne statystyki pokazują, że co czwarty pacjent decyduje się na wszczepienie implantów, jako uzupełnienie braku jednego zęba. Jest to rozwiązanie dosyć kosztowne, jednakże bardzo dobrze sprawdzające się w leczeniu ubytków zębowych. Łódzki chirurg szczękowy podzielił się z nami swoimi doświadczeniami w leczeniu pacjentów z wykorzystaniem właśnie implantów zębowych.

Leczenie z wykorzystaniem implantów zębowych jest dosyć kosztowne, lecz nie zmniejsza to wcale popularności tej metody leczenia. Statystyki pokazują, że na taką metodę odtwarzania braków w uzębieniu częściej decydują się kobiety niżeli mężczyźni.

Bardzo często zdarza się sytuacja, w której pacjenci decydują się na wszczepienie nie jednego, ale kilku implantów. W ten sposób można odbudować całe łuki zębowe, ale również pojedyncze ubytki w jamie ustnej. Zdarzają się również pacjenci, którzy odwiedzają gabinety dentystyczne celem wszczepienia implantów, jakie następnie posłużą jako mocowanie pod nowoczesne protezy.

Zalet implantów zębowych jest bardzo wiele. Przede wszystkim, są aktualnie najlepszym sposobem na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej, gdyż idealnie odtwarzają utracone uzębienie. Co więcej, jeżeli zostaną odpowiednio wszczepione i będą należycie traktowane, to są inwestycją na długie lata, a nawet na całe życie. Wobec takich zalet, ich wysoka cena może być jak najbardziej usprawiedliwiona.

Ubytki w jamie ustnej są bardzo niebezpieczne nie tylko dla higieny jamy ustnej, ale również w kontekście odpowiedniej pracy całego organizmu. Pamiętajmy, że proces trawienia rozpoczyna się już podczas przeżuwania jedzenia w ustach. Ubytki zębowe mogą sprawić, iż jedzenie zostanie niedokładnie zmiażdżone, co odbije się na całym procesie trawiennym. Właśnie dlatego przez ubytki zębowe można mieć problemy żołądkowe, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Dbajmy o to, aby nasz uśmiech był zawsze piękny i zdrowy – to przecież jedna z najważniejszych „wizytówek” każdego człowieka.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz