Poczuj się w pełni kobietą dzięki ginekologii estetycznej

ginekologia-radomWady estetyczne miejsc intymnych mogą stanowić dla wielu kobiet poważny problem. Niektóre z nich, latami odmawiają sobie stosunków seksualnych w obawie przed znieważeniem ze strony partnera. Z pomocą przychodzi im ginekologia estetyczna oferująca kompleksową plastykę krocza.

Do niedawna jeszcze temat medycy plastycznej budził wiele emocji i kontrowersji, dziś większość z nas zdążyła się już oswoić z dążeniem ludzi do piękna i ideału. Pojawiła się jednak kolejna dyskusyjna kwestia, jaką jest ginekologia estetyczna – zabiegi plastyczne mające na celu poprawienie wyglądu oraz sprawności kobiecych miejsc intymnych.

W zapoznaniu się z tematem pomoże rozmowa z doktorem Leszkiem Czekańskim – lekarzem ginekologiem oraz kierownikiem Kliniki Ginekologiczno – Położniczej (Radom).

Jak dużo kobiet korzysta z dobrodziejstw plastyki ginekologicznej?

„Niektórzy mogliby pomyśleć, że bolączki, z którymi pacjentki zgłaszają się do naszego Centrum są błahe. W rzeczywistości są to realne problemy, z którymi kobiety te zmagają się nie bez cierpienia. Oczywiście trafiają do nas także Panie, którym po prostu przeszkadza wygląd ich waginy, chcą go poprawić i poczuć się atrakcyjniejsze. Jednak u wielu pacjentek wady wiążą się z prawdziwym dramatem. Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować znaczny wzrost liczby zabiegów wykonywanych w ramach plastyki krocza. Kobiety zaczęły przełamywać wstyd i uświadomiły sobie, że nie muszą zmagać się z tym problemem przez następne lata.”

Co jest głównym problemem kobiet decydujących się na takie zabiegi?

„Mówiąc o plastyce krocza, tak naprawdę powinniśmy wziąć pod uwagę dwa rodzaje pacjentek – te, które zgłaszają się do nas z problemem estetycznym i te, które cierpią w wyniku powikłań pooperacyjnych lub po porodzie. Poród drogami natury jest dla kobiety dużym obciążeniem fizycznym, po którym sprawność jej narządów może zostać obniżona. Do tego typu powikłań należy na przykład wysiłkowe nietrzymanie moczu czy tak zwana „luźna pochwa”. O ile drugi z problemów jest główną przeszkodą w drodze do udanego pożycia seksualnego, to ten pierwszy staje się niebagatelnym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Pacjentki dotknięte problemem nietrzymania moczu są narażone na wstydliwe sytuacje podczas ćwiczeń, kichania, a nawet śmiechu. Operacja ginekologiczna jest dla nich często jedynym rozwiązaniem i szansą na normalne życie. Dla pań, których pochwa po porodzie nie wróciła do wcześniejszego kształtu utrudnieniem są stosunki seksualne, w których znacznie zmniejsza się odczuwanie przyjemności. Jak się okazuje, dla wielu pacjentek satysfakcja ze zbliżeń jest bardzo istotnym elementem życia”

Jaka jest najczęstsza motywacja kobiet korzystających z zabiegów ginekologii estetycznej?

„Motywacja zależy od problemu z którym zgłasza się pacjentka. Najczęściej oczekiwane skutki operacji to lepsze samopoczucie, samoakceptacja i powrót do normalnego funkcjonowania, bez wad przyczyniających się do powstawania wstydliwych sytuacji. W naszym Centrum wykonujemy zabiegi mające na celu zarówno poprawienie jakości życia, jak i wyglądu. Do najczęstszych należą zmniejszanie warg sromowych mniejszych oraz leczenie sromu „ziejącego” – czyli omawianej wcześniej „luźnej pochwy”. Jednak wykonujemy również zabiegi takie jak ujędrnienie warg sromowych większych, korekcja blizny po nacięciu krocza, rekonstrukcja błony dziewiczej, czy powiększenie punktu G. Zakres usług ginekologii estetycznej jest tak szeroki, że potrafimy sprostać wymaganiom większości kobiet.”

Może się wydawać, że zabiegi takie jak powiększenie punktu G to zwykła fanaberia, jednak warto podkreślić, że dla wielu ludzi udane życie seksualne jest niezbędne dla zdrowych relacji w związku. Seks to nie tylko wyraz miłości dwojga ludzi, ale także świetny sposób na pozbycie się napięcia i odstresowanie. Być może ginekologia estetyczna wywołuje nadal kontrowersje, ale kobiety coraz chętniej z niej korzystają. W oswojeniu się z tematem niewątpliwie pomagają także pojawiające się coraz częściej programy telewizyjne traktujące o operacjach plastycznych. I choć zdania są podzielone, wiele osób decyduje się na nie mając na celu poprawę jakości życia i samoakceptację.

Pomoc merytoryczna: doktor Leszek Czekański – lekarz ginekolog, kierownik Radomskiego Centrum Ginekologiczno – Położniczego (Radom)
http://www.ginmed.com

Polecane artykuły

Dodaj komentarz