Poczęstunek w teatrze

poczestunekPoczęstunek w teatrze – czy to dobry pomysł?

Teatr większości z nas kojarzy się z miejscem wytwornym, dużo bardziej eleganckim niż kino. Do multipleksów chodzimy dla rozrywki. Od spektaklu teatralnego większość z nas oczekuje zaś także pewnych przeżyć duchowych, przesłania, które zapamiętamy na dłuższy czas.

Jeszcze nie dawno w teatrze obowiązywały stroje wieczorowe – długie suknie, eleganckie garnitury, a nawet smokingi. Obecnie tradycja ta nieco przygasa, a widzowie ubrani w stylu sportowym raczej nikogo w teatrze nie zdziwią (poza wielkimi premierami). Nadal jednak obowiązuje sztywna zasada, która odróżnia spektakle teatralne od seansów filmowych – w czasie przedstawienia nie spożywa się posiłków.

Powoli przyjmuje się jednak nowa tradycja i organizacja poczęstunku w teatrze przestaje już dziwić widzów. Taki poczęstunek w przerwie spektaklu może okazać się znakomitym pomysłem. Zwłaszcza, że na teatralnych deskach często wystawiane są bardzo długie sztuki, które mogą trwać nawet kilka godzin. Przekąski są więc bardzo mile widziane przez widzów. Elegancki poczęstunek w teatrze stanie się urozmaiceniem obcowania ze sztuką.

Jak najczęściej wygląda catering w teatrze?

Teatry, które zamawiają catering, dbają o to, aby poczęstunek był elegancki. Dlatego w przerwach spektakli zwykle podawane są wytrawne przystawki. Goście mogą więc spróbować przekąsek serowych, tartinek z różnymi pastami, koreczków, kruchych babeczek z musem chrzanowym itp. Poczęstunek w teatrze może mieć także formę deseru. Podawana jest więc kawa, herbata, szampan, lampka białego lub czerwonego wina oraz tarty, serniki, szarlotki i inne ciasta. Firmy oferujące catering, proponują również teatrom wykwintne desery. Gorące dania raczej się nie pojawiają.

Na gości może czekać szwedzki stół w foyer lub teatralnej kawiarni. Przyjęła się również organizacja poczęstunku w lożach czy w antresoli. Wiele zależy od charakteru spotkania oraz liczby gości.

Catering w teatrze jest również częścią rozmaitych imprez. Teatry organizują Sylwestra z lampką szampana i drobnymi przekąskami, rodzinne majówki z kiermaszami i poczęstunkiem, warsztaty dla dzieci, spotkania z aktorami. W teatrach Bajki i Aktora można również znaleźć cykle edukacyjne, urodziny dla dzieci, imprezy z okazji Halloween i inne atrakcje. Elementem takich spotkań zwykle są poczęstunki.

Artykuł przygotowany przez:
Yellow Catering Częstochowa

Polecane artykuły

Dodaj komentarz