Płytka klinkierowa

plytka-elewacyjnaPłytka klinkierowa jest popularnym materiałem wykończeniowym. Swoją popularność zawdzięcza szeregowi zalet, którymi zdobyła sobie uznanie odbiorców na całym świecie. Płytka klinkierowa jest wykorzystywana głównie do wykończenia elewacji, do budowy ogrodzeń i kominków, ale także we wnętrzach pomieszczeń, gdzie służy do wykończenia schodów, korytarzy, czy parapetów. Można z niej układać całe ściany lub ich fragmenty. Wyjątkowo korzystnie prezentuje się miedzy kuchennymi meblami. Płytka klinkierowa jest niezwykle elegancka, a przy tym wysoce funkcjonalna. Stanowi dobry wybór dla osób, które szukają materiałów najwyższej jakości odznaczających się przy tym nienaganną prezencją.

         Płytka klinkierowa jest popularnym materiałem wykończeniowym. Swoją popularność zawdzięcza szeregowi zalet, którymi zdobyła sobie uznanie odbiorców na całym świecie. Płytka klinkierowa jest wykorzystywana głównie do wykończenia elewacji, do budowy ogrodzeń i kominków, ale także we wnętrzach pomieszczeń, gdzie służy do wykończenia schodów, korytarzy, czy parapetów. Można z niej układać całe ściany lub ich fragmenty. Wyjątkowo korzystnie prezentuje się miedzy kuchennymi meblami. Płytka klinkierowa jest niezwykle elegancka, a przy tym wysoce funkcjonalna. Stanowi dobry wybór dla osób, które szukają materiałów najwyższej jakości odznaczających się przy tym nienaganną  prezencją.

         Płytka klinkierowa jest bardzo wytrzymała. Cechuje ją wysoka odporność na ścieranie, nie rysuje się, nie pęka, pod tym względem znacznie przewyższa płytki ceramiczne, które dość łatwo pękają. Jest także odporna na wysokie temperatury, dlatego jest idealna do wykorzystania na zewnątrz pomieszczeń. Jej barw nie zniszczą promienie słoneczne ani deszcze, raczej dodadzą im niezwykłej głębi i szlachetności. Płytka z klinkieru jest także wysoce antypoślizgowa. Świetnie sprawdzi się nawet tam, gdzie często przebywają małe dzieci lub osoby starsze. Odnajdzie swoje miejsce w kuchni i łazience, gdzie nie trudno o poślizgnięcie się. Płytka klinkierowa wchłania bardzo mały odsetek wody, dlatego też w tych miejscach jest szczególnie polecana. Nie niszczeje od nadmiaru wody, a na jej powierzchni nie pojawia się pleśń, czy grzyby, które bardzo lubią wilgotne miejsca. Płytka klinkierowa nie gromadzi na swojej powierzchni kurzu, dlatego jest przyjazna dla alergików i osób wrażliwych, tym bardziej, że jest utworzona z naturalnych materiałów. Stanowi idealny, ekologiczny klimat niezwykle przyjazny człowiekowi. Powierzchnia klinkieru nie ulega zabrudzeniom, nie plami się, bardzo łatwo jest utrzymać ją w czystości.

         Płytka klinkierowa dostępna jest w bardzo wielu barwach i ich odcieniach. Jest to jedna z głównych zalet klinkieru. Klinkier przyjmuje barwy czerwieni, brązów, bieli, szarości, grafitów, granatów, żółci, zieleni, czy niebieskiego. Kolory te są nasycone i głęboki, lub eleganckie i wysoce estetyczne. Płytka klinkierowa umożliwia tworzenie przestrzeni mieszkalnych lub elewacji zewnętrznych w wielu stylach. Odnajdzie się w kompozycjach klasycznych, nowoczesnych, ale też w bardzo awangardowych, barwnych stylizacjach.
         Szereg zalet płytki z klinkieru sprawia, że jest ona jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych.

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz