Pianka czy sprężyny?

materacBardzo często przed kupnem materaca rozważamy czy decydować się na przyjemne w kontakcie z ciałem pianki czy wytrzymałe sprężyny? Podobne dywagacje na dłuższą metę wydają się jednak bezcelowe ponieważ obecnie produkowane materace w każdej formie są w stanie zapewnić komfortowy sen.

To czy w efekcie końcowym wybierzemy materace sprężynowe czy przykładowo materace lateksowe, powinno pozostawać zależne od naszych indywidualnych upodobań. Materac doskonały to bowiem taki, który zaspokoi potrzeby naszego ciała i wcale nie musi on przypadać do gustu innym.

Pamiętajmy także, iż pianki różnią się od siebie podobnież jak sprężyny występują w odmiennych wariantach. To dlatego napotkamy materace bonellowe o niezwykle wytrzymałych sprężynach z cienkiego drutu oraz materace kieszeniowe w których doskonałą amortyzację gwarantują sprężyny umieszczone w osobnych kieszeniach. Z drugiej strony możemy liczyć na wspomniane materace lateksowe w których podstawą jest lateks najwyższe jakości choć potocznie za materace piankowe uznajemy wszystkie nie posiadające żadnej sprężyny. Do tej grupy najczęściej wliczamy także chroniące skłonnych do alergii materace antyalergiczne oraz skrywające w swym wnętrzu wycinek natury materace z kokosem.

Jak widać nazwa ma ogromne znaczenie i to ona powinna informować nas w pierwszej kolejności o właściwościach wykazywanych przez dany produkt. Bez większych problemów na pewno rozpoznamy materace z pianki termoelastycznej np. salonsnu.pl/materac-select-dynamic ponieważ dostosowują się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepłoty oraz materace z pianki wysokoelastycznej, które kuszą miękkością jednocześnie dbając o kręgosłup.

W zasadzie nie musimy jednak decydować się na żadną z podobnych opcji, gdyż niebywały komfort wypoczynku może zapewnić nam materiał TEMPUR. Opracowany w NASA by chronić astronautów przed niebezpiecznymi przeciążeniami teraz doskonale sprawdza się w codziennym życiu. Oferta salonsnu.pl/materace-tempur-original jako jedyne tworzone są na bazie tej innowacyjnej technologii dzięki czemu wybijają się ponad wszystkie inne. Równomiernie rozłożony ciężar ciała na całej powierzchni oraz uczucie złudnej utraty wagi gwarantuje pełną relaksacje oraz medyczne właściwości. Nasz kręgosłup znajduje stabilną podporę, mięśnie się rozluźniają ,a właściwe krążenie zostaje przywrócone. Czy można chcieć czegoś więcej?

Jak widać przed kupnem materaca należy jednak zastanowić się: pianka, sprężyny czy materace TEMPUR?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz