Okapy kuchenne

still-life-379858_1280Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale nie musi to być widoczne na pierwszy rzut oka. Czasem chcemy, by zachwycała przede wszystkim stylizacją, klimatem i dekoracjami, a nie sprzętem potrzebnym do przygotowywania posiłków. Jak więc połączyć funkcjonalność z niebanalnym designem?

Funkcjonalność i estetyka:

Żadna kuchnia nie obędzie się bez sprzętu AGD. Lodówki, kuchenki czy inne sprzęty elektryczne świetnie będą się prezentowały w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym lub industrialnym.

Nieco gorzej komponują się z meblami kuchennymi w stylu rustykalnym, tradycyjnym lub skandynawskim. Wówczas trzeba się pogłowić, w jaki sposób je ukryć, by nie psuły ogólnego wrażenia i nie kolidowały ze stylem, jaki w kuchni dominuje. Jednym z najprostszych i najbardziej oczywistych sposobów na połączenie funkcjonalności z ciekawym wzornictwem, jest ukrycie sprzętu pod zabudową. Taka kuchnia jest utrzymana w jednym stylu,  poza tym łatwiej w niej zachować porządek. Nie wszystkim jednak taka zabudowa musi się podobać. Co więc począć?

Stylowe gotowanie:

Ciekawym rozwiązaniem są stylizowane sprzęty kuchenne. Ekspres do kawy czy toster nie muszą być kwiatkiem do kożucha w spójnej stylistycznie kuchni – wykonane w stylu retro będą jej niebanalnym uzupełnieniem. Nie tylko drobiazgi kuchenne występują w różnych stylach. Najbardziej współczesna lodówka może wyglądać, jak model sprzed dziesięcioleci. Godnym uwagi rozwiązaniem są lodówki w różnych kolorach, które zdecydują o charakterze kuchni. Nawet tak błahy element wyposażenia jakim jest okap kuchenny, nie powinien zostać zlekceważony. On również ma wpływ na estetykę pomieszczenia. Na szczęście nie jesteśmy zdani na metalowe, nowoczesne okapy kuchenne. Na rynku dostępne są już okapy wykonane w różnych stylach i z różnych materiałów. Choć zwykle określane są nazwą retro, to idealnie sprawdzą się w kuchniach w stylu nowoczesnym. Biały z drewnianym obramowaniem idealnie uzupełni wnętrze rustykalne i skandynawskie, a miedziany wniesie do kuchni odrobinę egzotyki.

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz