Odzież reklamowa – skuteczne narzędzie marketingowe

Pomysłowość specjalistów od reklamy nie zna granic i pewnie dlatego reklamy umieszczane są dzisiaj niemal wszędzie, często w bardzo zaskakujących miejscach. Taka kreatywność nie zawsze jednak jest konieczna, ponieważ najskuteczniejszą formą promocji często okazują się sprawdzone i tradycyjne metody np. odzież reklamowa.

Jak jest postrzegana odzież reklamowa?

Odzieżą reklamową bywają najczęściej T-shirty, bluzy, kamizelki, rzadziej koszule i inne części garderoby. Umieszczana na nich reklama ma zwykle postać logo reklamowanej firmy lub marki, czasami z dodatkiem hasła. Tego rodzaju nośniki reklamy dystrybuowane są przeważnie w formie upominków dla klientów wręczanych jako nagroda w konkursie lub gratisów dodawanych do zakupów, ewentualnie rozdawanych podczas targów. W każdym przypadku jest to więc prezent dla klienta, który ma dla niego określoną wartość, przede wszystkim użytkową. Ubranie z logo można wykorzystywać na co dzień, ponieważ zwykle jest ono dobrej jakości i posiada walory estetyczne podobne do „normalnej” odzieży. Osoby obdarowane odzieżą reklamową zwykle chętnie ją potem zakładają, stając się swoistymi mobilnymi nośnikami reklamy. Warto także dodać, że klient który otrzymał od firmy taki upominek, czuje wobec niej wdzięczność i często z tego powodu na dłużej przywiązuje się do marki.

Jaka powinna być odzież reklamowa?

Aby odzież reklamowa spełniła swoją funkcję, musi się podobać i nadawać się do noszenia przez dłuższy czas. Dlatego też ubrania przeznaczone do tego celu powinny być wysokiej jakości, czyli dobrze skrojone, uszyte z materiału dobrego gatunku, a także odpowiadające aktualnie obowiązującym trendom w modzie. Bardzo ważna jest także metoda umieszczania reklamy na tkaninie, która powinna wyglądać profesjonalnie i atrakcyjnie dla oka. Choć wciąż najpopularniejszym sposobem ozdabiania tkanin reklamowych są nadruki, to niektóre firmy do tworzenia ciekawej odzieży reklamowej wykorzystują także inne techniki. Turon, agencja reklamowa z Torunia stosuje na przykład oprócz sitodruku bezpośredniego, także haft, grawerowanie, sublimację oraz nadruki transferowe. Zwykle wybór metody umieszczania reklamy zależy od rodzaju odzieży, ale także od oczekiwanego efektu.

Chociaż wykorzystanie odzieży jako nośnika reklamy nie jest nowatorskim pomysłem, to jednak sprawdza się znakomicie jako narzędzie marketingowe. Warto z niego korzystać także dlatego, że jest łatwo dostępne- większość odzieży reklamowej można zamówić po prostu przez internet.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz