Odzież medyczna

logoSektor opieki zdrowotnej obejmuje wiele specjalistycznych dziedzin. W związku z tym istnieje tyle wymagań w zakresie dopasowania, funkcji i konstrukcji odzieży roboczej dla lekarzy i pielęgniarek. Ale które wymagania są najwyższym priorytetem dla specjalistów? Pytaliśmy pracowników z trzech obszarów kliniki, pielęgniarstwa i praktyki, na co zwracają uwagę, jeśli chodzi o odzież roboczą i to, co jest dla nich ważne. Ponieważ w ten sposób zapewniamy, że nasze ubrania będą odporne na wszystkie codzienne wyzwania.

Najwyższy priorytet: wygoda

W jednym punkcie wszystkie obszary zgadzają się: komfort jest najważniejszy i końcowy – niezależnie od dyscypliny – w zawodach medycznych pełna koncentracja jest zawsze pożądana. Oczywiście nie masz ani czasu, ani nerwów, żeby cię denerwować, jeśli chodzi o drapanie materiałów. Przy zakupie spodni i odzieży wierzchniej należy zatem płacić za materiały przyjazne dla skóry. Oprócz komfortu noszenia i swobodnego poruszania się jest koniecznością, ponieważ w obszarach medycznych dużo podróżujesz każdego dnia. Bez względu na to, co jest na porządku dziennym: biegnij od nagłych do nagłych wypadków lub znajdź butelkę z lekami w dolnej szufladzie i znajdź ją w górnej szafce; nikt nie chce się martwić o zsuwanie spodni. Z tego powodu szczególnie pomocny w spodniach roboczych jest to, że pasek jest elastyczny i regulowany, dzięki czemu spodnie medyczne profesjonalnie siedzą dla każdej sylwetki. Ergonomiczne nacięcia wspierają tę swobodę ruchów i na każdym kroku.

Funkcjonalna odzież medyczna w codziennej pracy

Czy to w szpitalach, gabinetach czy domach opieki – w zawodach medycznych może być bardzo gorączkowo. Funkcjonalność odzieży roboczej musi być idealnie dopasowana do codziennych sytuacji. Personel klinik często znajduje się w sytuacjach awaryjnych, więc nie jest zaskakujące, że według ankiety najpopularniejszą częścią odzieży jest topór. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy nie ma czasu do stracenia, a prędkość jest wymagana. Po prostu pokryte i bez czasochłonnych przycisków jesteś gotowy do użycia szybko. Mówiąc o braku marnowania czasu – w każdym z obszarów medycznych są pewne rzeczy, które zawsze muszą być noszone na ciele, aby przygotować się na każdą sytuację. W zależności od obszaru specjalizacji urządzenia te różnią się między sobą – od stetoskopu po sygnalizator dźwiękowy, po podkładkę z recepturką i długopis. Dlatego przed zakupem medycznych ubrań roboczych opłaca się grać mentalnie przez to, jakich narzędzi potrzebujesz w ciągu dnia pracy. Na tej podstawie możesz oszacować ile i jakie kieszenie potrzebujesz w codziennej pracy jako miejsce do przechowywania. Duże lub małe, boczne, piersiowe lub tylne kieszenie, z łatwymi w obsłudze lub zamkniętymi otworami? Wybór jest duży.

Pierwsze wrażenie

Również wygląd odzieży roboczej w dziedzinie medycyny ma wysoki priorytet, ponieważ kolor i wzór odgrywają główną rolę w sympatii pacjentów. Pierwsze wrażenie się liczy. Dlatego zwraca się uwagę na przylegające do ciała i sportowe ubrania, zwłaszcza w praktyce. Wielu preferuje jednolicie kolorowe koszulki polo, ponieważ promuje nie tylko wspólny wygląd, ale także poczucie wspólnoty wśród pracowników. Mimo, że kolor biały jest prawdziwe w dziedzinie medycyny jako bardzo praktyczne, ponieważ brud jest natychmiast rozpoznawalny, większość praktyki wydają się być dzisiaj światło, wesołe kolory, aby dać pacjentom już przy pierwszym wrażeniu przyjaznej atmosferze. Komfort, materiał, funkcja, design – lista wymagań dotyczących medycznych ubrań roboczych jest długa. Wystarczy rzucić okiem na nasz sklep internetowy Expodziezmedyczna.pl i odkryć szeroką gamę odzieży roboczej dla sektora ochrony zdrowia. Oczywiście możesz również wysłać do nas wiadomość w dowolnym momencie, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszego asortymentu. „

Polecane artykuły