O karmieniu piersią słów kilka.

Przygotowanie do okresu pełnego macierzyństwa nabiera barw w miarę upływającego czasu. Rosnący brzuszek uświadamia nam, jak blisko jest do spotkania z wyczekiwanym maluszkiem. Swego rodzaju odliczanie, wiąże się z konkretnymi poczynaniami, zakupami i odpowiednim nastawieniem. Wyprawka dla dziecka, torba do szpitala, pokoik- wszystko staje się realne i po prostu cieszy. Warto dobrze przemyśleć zakupy by nie wydać niepotrzebnych pieniędzy na rzeczy mało praktyczne czy po prostu całkowicie zbędne. Z pewnością trzeba poświęcić odrobinę czasu by zakupić odpowiednie biustonosze do karmienia.

Nie trzeba chyba specjalnie reklamować dobrodziejstwa karmienia piersią. Mleko matki to najodpowiedniejszy pokarm, idealnie dopasowany pod względem składu, czystości, temperatury. Jest zawsze dostępny, bez zbędnego marnowania czasu na podgrzewanie, mycie butelek itp.

Karmienie na żądanie jest elementem naturalnego rodzicielstwa, związanego ze świadomym przeżywaniem wychowywania i rozwoju dziecka. Podejście praktyczne do karmienia wiąże się z wyborem wspomnianego biustonosza. Ma to o tyle znaczenie, że dobrze dobrany biustonosz nie zakłóca procesu karmienia, oddala niepotrzebne stresy, niewygody i pozwala w pełni cieszyć się tą szczególną chwilą, kiedy to rodzi się niepowtarzalna więź między matką a potomstwem. Oczywiście nie zawsze jest „różowo” ale trzeba wyeliminować wszystkie ewentualne przeszkody, wszystko po to, by karmienie było bardziej naturalne i harmonijne. Samo karmienie, jako technika, jest uzależnione między innymi od osobistych upodobań mamy, czasem samego dziecka, ma też znaczenie przy rozmiarze biustu oraz miejsca czy nawet sytuacji w której przyszło nam nakarmić głodnego maluszka. Bez względu na to, czy przyjdzie nam karmić w domu, ośrodku zdrowia, u znajomych czy też w kościele, chcemy zachować dyskrecję, spokój i czuć się swobodnie. Biustonosz do karmienia ma tutaj znaczenie, nawet jeśli go nie widać. Dobry gatunkowo materiał, delikatny dla wrażliwych piersi, dopasowany krój, szybki i wygodny sposób odpinania miseczek, to podstawa dobrego biustonosza. Nie jest prawdą, że kobieta karmiąca ma być tylko wpisana w rolę matki. Elegancja, piękno, nietuzinkowość, szyk, to nieodłączny element każdego etapu kobiecości. Karmiąca mama może i chce wyglądać bardzo atrakcyjnie, oferta rynkowa biustonoszy do karmienia może nawet zaskakiwać, mamy piękne modele z koronkami, ekskluzywne kroje czy choćby bezszwowe sportowe modele, dla pań które preferują aktywny styl życia.

Wiele firm specjalizuje się właśnie w tworzeniu takich biustonoszy, opierając się na doświadczeniu i wsłuchiwaniu w potrzeby klientek. Przykładem różnorodności modeli jest sklep http://www.lovemum.pl/, można tu znaleźć biustonosze renomowanych firm, w każdym kolorze, każdym typie odpinania miseczek. Nie bez znaczenia jest konkretna pomoc w doborze, co ma znaczenia zwłaszcza wtedy, kiedy dopiero rozpoczynamy swoją wspaniałą przygodę z macierzyństwem.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz