O czym możemy przeczytać na blogach?

Blogi są nowoczesną formą kontaktowania się jednych ludzi z innymi. Są blogi osobiste, pisane przez jedną osobę, ale są też blogi firmowe, prowadzone przez konkretne firmy. Możemy znaleźć też blogi prowadzone przez kilka osób zajmujących i pasjonujących się konkretnym tematem. Blogi powstają jak grzyby po deszczu, lubimy je oglądać i czytać. Wchodzimy na nie z czystej ciekawości, ale też w związku z zainteresowaniem konkretną tematyką. Lubimy dzielić się na blogu swoimi doświadczeniami, przeżyciami i pasjami. Piszemy praktycznie o wszystkim. Są blogi modowe, są kulinarne, są turystyczne i podróżnicze.

Jakie blogi czytamy z chęcią? Co nas ciekawi i po co w ogóle wchodzimy na blogi? Czy traktujemy je jako źródło wiedzy, czy jako dobrą lekturę do poczytania przed snem? A może lubimy pooglądać fotografie i traktujemy je jak kolorową gazetę do porannego śniadania? Obecnie możemy czytać blog wszędzie i zawsze gdy tylko najdzie nas na to ochota. Mamy różne przenośne urządzenia, nośniki takie jak tablet, smartfon czy laptop. W dobie internetu mamy do niego praktycznie stały dostęp. Zatem możemy czytać i pisać zawsze gdy mamy taką potrzebę.

Dlaczego piszemy blogi?
Blog jest dla wielu ludzi bardzo osobistym tworem. Pomimo, że jest dostępny dla ogółu, lubimy pisać o troskach życia codziennego, o naszych zmartwieniach, o radościach i przyjemnościach jakie nas spotykają na co dzień. Część osób traktuje swój blog jak pamiętnik. Zamiast spisywać wszystko na kartkach papieru wolimy mieć to zapisane elektronicznie. Jest to wygodna forma spisywania myśli. Ale są także osoby, które dzielą się na blogach swoimi doświadczeniami z konkretnej tematyki, podpowiadają i odpowiadają na nurtujące nas pytania. Dzielą się swoją fachową wiedzą i spostrzeżeniami. Są także formą sprawdzenia siebie. Czy potrafimy przyciągnąć swoją sobą inne, czy to czym się na co dzień zajmujemy jest interesujące. Często poddajemy się ocenie innych i sprawdzamy swoją odporność na konstruktywną krytykę.

Jakie blogi czytamy najchętniej?
Chętnie zaglądamy na konkretne blogi tematyczne. Wynika to z naszych pasji i zainteresowań. Ciężko jest określić które blogi są najchętniej czytane. Mogą być to kulinarne, gdzie sięgamy po sprawdzone przepisy. Lub gdy kuchnia to całe nasze życie i chcemy podzielić się z innymi ciekawym przepisem na nóżki kurczaka w paprykowym sosie lub sałatkę z bakłażanów i jarmużu. Blogi kulinarne są też wspaniałe jeżeli musimy szybko coś przyrządzić, bo niebawem wpadną do nas znajomi. Znajdziemy tam dużo przepisów na przekąski i przystawki. Ale nie tylko blogi kulinarne lubimy. Dużą odskocznią od codziennego życia są blogi podróżnicze. Możemy pooglądać nieznane dla nas zakątki świata, przeczytać o historiach jakie miały miejsce za granicą naszego kraju, możemy czerpać też z nich wiedzę o konkretnych miastach do których mamy zamiar się wybrać na zbliżające się ferie lub wakacje. Dobrą rozrywką są blogi modowe, prowadzone zazwyczaj przez młodych ludzi. Obecnie zarówno dziewczyny jak i chłopacy tworzą własne blogi modowe. Pokazują na nich swoje stylizacje, codzienny ubiór, dzielą się opiniami o konkretnych produktach.

Blogi mogą przekształcić się w naszą pracę. Dobrze prowadzony blog, z pasją , może zacząć na siebie zarabiać. Możemy nawiązać współpracę z konkretną firmą, marką i otrzymywać od nich prototypy i próbki produktów. Można zamieszczać recenzje produktów, można wykorzystywać je w swoich stylizacjach. Można prowadzić blog z różnych tematycznie dziedzin. Ważne jest to by pisać tam z pasją i zaangażowaniem.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz