Najważniejsze właściwości dobrych ręczników

Handtücher 1Każdego dnia ludzie używają ręczników do różnych celów. Ten kawałek materiału towarzyszy podczas wykonywania wszelkich czynności w łazience. To również nieodłączny towarzysz podczas relaksu na plaży, wyjazdów wakacyjnych. Które ręczniki są najlepsze? Jak prawidłowo wybrać dla siebie te najodpowiedniejsze?

Ręczniki oferowane w sklepach różnią się pod wieloma względami. Cztery najważniejsze elementy z jakimi musi zmierzyć się osoba która chce się zaopatrzyć w nowe komplety ręczników to: materiał z którego zostały wykonane, ich gramatura, wielkość oraz lamówka. Warto wiedzieć cokolwiek więcej o każdym z powyższych detali.

Materiał oraz gramatura to dwa najbardziej istotne elementy, na które każdy kupujący będzie zwracał uwagę. Od nich zależy jakość ręcznika, komfort płynący z jego użytkowania. Gramatura to określenie odnoszące się do chłonności ręcznika, ile będzie on w stanie przyjąć wody. Poprzez wartość gramatury na metr kwadratowy dokładnie można stwierdzić czy dany ręcznik będzie odpowiednio dobrze chłonął wodę. Jeżeli wartość podawana przez producenta zaczyna się od 300 gr na m² , to ma się pewność, iż spełni on swoją rolę, nie będzie zbyt długo wchłaniał wody.

W kwestiach materiałowych należy baczną uwagę kierować w stronę ręczników przygotowanych z bawełny, oczywiście ma być jej 100%. To obecnie najlepsze ręczniki, idealnie pasujące do łazienki. Jakiekolwiek inne materiały używane przy produkcji tego elementu wyposażenia łazienki nie zdają w pełni egzaminu, nie są w stanie doskonale wchłaniać wody.

Sprawy odnoszące się do wielkości oraz kolorów, wzorów to już bardziej tematyka estetyczna. Ktoś preferuje dopasowanie kolorystyczne pod kątem pozostałego wyposażenia łazienki, dla kogoś innego takie sprawy nie mają zupełnie znaczenia. Wybór zależy tylko i wyłącznie od upodobań kupującego. Rozmiar ręczników powinien dopasowany być do przeznaczenia. Typowo kąpielowe powinny być duże aby łatwo można było się nimi wytrzeć, wybierając ręcznik używany do wycierania rąk należy zwrócić uwagę na mniejsze rozmiary, mogące zostać łatwo umiejscowione przy zlewie łazienkowym.

Ostatnim elementem związanym z ręcznikami jest tzw. lamówka. Te które zostały w nią wyposażone mogą być dłużej eksploatowane, trudniej je zniszczyć, małe prawdopodobieństwo że po pewnym czasie będą się strzępić.

Posiadając już komplet informacji odnośnie najważniejszych elementów ręczników nic nie stoi na przeszkodzie aby udać się do sklepu i dopasować te najlepsze do swoich potrzeb.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz