Najmodniejsze kolory nowego sezonu

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, podobnie jak w przypadku ubiorów co jakiś czas moda się bardzo zmienia. Rzecz jasna nie każdy musi natychmiast wymieniać wszystkie meble w swoim domu, albo przemalowywać ściany, jednak jeśli ktoś akurat szykuje remont, albo dopiero urządza dom, warto by dowiedział się więcej o najnowszych trendach. Co jest obecnie modne?

Postaw na kolory natury

Zwrot w stronę ekologii jest obserwowany przede wszystkim w żywieniu, ale znajduje swoje odbicie także w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego – wszyscy staramy się prowadzić coraz zdrowsze życie, więcej ćwiczyć, właściwie się odżywiać i stosować ekologiczne kosmetyki. Chcemy się więc także otaczać ekologicznymi przedmiotami, kojarzącymi się z naturą, gdyż wówczas o wiele łatwiej jest stosować się do zasad w innych sferach życia. Dlatego też obecnie największym zainteresowaniem cieszą się kolory inspirowane naturą.

Spośród wszystkich najpopularniejsza jest zieleń! To kolor, który uspokaja, pomaga się zrelaksować, koi nerwy i miło się kojarzy. Nadaje się przede wszystkim do pokoju dziennego, kuchni, jadalni, albo na przedpokój, ale coraz częściej znaleźć go można na ścianach również w sypialni czy łazience. Ciemnozielone płytki wspaniale zresztą wyglądają, a odcienie farb są tak różnorodne, że każdy może natrafić na taki, który przypadnie mu do gustu. Prócz zieleni, warto postawić także na szarości oraz brązy. Najmodniejszym kolorem sezonu jest zaś granat – i on będzie ładnie wyglądał we wnętrzu, choć raczej na dodatkach, gdyż mniejsze pomieszczenia mógłby łatwo zdominować. Warto pamiętać, że nawet wybierając odcienie inspirowane naturą, decydujmy się raczej na pastele – wówczas wnętrza same w sobie będą wyglądały delikatniej i bardziej kojąco.

Oryginalne połączenia

W modzie wciąż jest oryginalność! Nic więc dziwnego, że aranżując swoje wnętrza, warto czasem wprowadzić do nich choć odrobinę szaleństwa. Można to uzyskać na przykład posługując się interesującymi dodatkami – na przykład krzesłami o finezyjnym kształcie, albo nietuzinkowymi lampami – ale także łącząc ze sobą dwa przeciwstawne kolory. Takie połączenie pasuje raczej do wnętrz inspirowanych kulturą etniczną i stylizowanych na orientalne. Najczęściej spotyka się zestawienie spokojnych kolorów ziemi z tymi intensywnymi, jak czerwony czy żółty.

Wszystko dopełniają drewniane – lub nawet betonowe – meble, najlepiej z dodatkiem metalu i szkła, co czyni je bardzo nowoczesnymi. Jeśli ktoś jednak nie chce przesadzić w żadną stronę i nie ma pomysłu na ciekawą aranżację wnętrza swojego domu czy mieszkania, może poprosić o pomoc profesjonalistów – na przykład firmę archiBLANCO, specjalizującą się w aranżacji i projektowaniu wnętrz.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz