Najdroższe apartamenty w Warszawie – gdzie mieszkają najbogatsi?

vpc05_27-10-2015-1400x820Oferta luksusowych apartamentów w stolicy jest coraz bogatsza. Które adresy w Warszawie są zatem najlepsze i ile musimy wydać, by tam zamieszkać?

Najdroższe apartamenty w Warszawie mieszczą się w słynnym już budynku Złota 44. 54-piętrowy budynek to najbardziej luksusowy apartamentowiec nie tylko w stolicy, ale i w całej Polsce. Średnia cena metra kwadratowego w tym budynku to aż 28 tysięcy złotych. Najdroższy, 3-poziomowy apartament kosztuje tam 15 milionów – ma 370 metrów kwadratowych, a z jego okien można oglądać imponującą panoramę miasta. W podobnych cenach za metr kwadratowy sprzedawane są apartamenty w wieżowcu Cosmopolitan, położonym na pobliskim Placu Grzybowskim. Nieco mniejsze, ale równie luksusowe apartamenty można kupić w Villi Foksal. To luksusowy budynek, położony na ulicy Foksal, w samym centrum stolicy. Najdroższy, 144-metrowy apartament kosztuje tam 4 miliony złotych. Villi Foksal zwraca też uwagę architekturą, a wszystkie wnętrza zostały zaprojektowane w stylu art deco. Niedaleko ulicy Foksal jest ulica Piękna – tam mieści się apartamentowiec Piękna Nova. Najbardziej luksusowe mieszkanie kosztuje tam trochę ponad 5 milionów zł. Ma cztery pokoje i ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni. Mniej więcej w takiej samej cenie można nabyć najlepszy apartament w obiekcie Mokotowska 40. Ma 254 metrów kw. powierzchni oraz imponujący, niemal 80-metrowy taras z widokiem na miasto. Warto dodać, że Mokotowska jest uważana za jedną z najmodniejszych i najciekawszych ulic stolicy – są tam modne bary, restauracje oraz luksusowe butiki.

Nie wszyscy jednak cenią sobie mieszkanie w ścisłym centrum i bardziej preferują nieco spokojniejsze części miasta. A taką jest bez wątpienie Stary Mokotów. Tam możemy nabyć luksusowe apartamenty w Rezydencji Słoneczna czy też w osiedlu Eko-Park. W tym pierwszym apartamentowcu najlepsze mieszkania kosztują około 5,5 miliona złotych, w tym drugim są o ponad milion tańsze. Nie oferują może spektakularnych widoków z okien, natomiast okolica jest znacznie bardziej cicha i otoczona zielenią. 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz