Najczęstsze błędy popełniane podczas treningów

images-5Trenowanie jest dobrą drogą do wypracowania sobie zdrowej i ładnej sylwetki. Jednak by trening dawał wymierne efekty i sprawiał nam przyjemność powinniśmy przestrzegać pewnych reguł. Niestety czasami z powodu niewiedzy, braku doświadczenia, czy chęci zbyt szybkiego zrzucenia wagi, popełniamy różne błędy podczas ćwiczeń, które mogą nam nie tylko zaszkodzić, ale i oddalić nas od wyśnionego celu.

Błędy popełniane podczas treningów najczęściej są widoczne u osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z siłownią. Często jednak zdarzają się one osobom, które ćwiczą dłużej i prawdopodobnie z przyzwyczajenia powielają pewne błędy, które wydłużają ich czas do zdobycia upragnionej sylwetki. Oto najczęściej popełniane błędy podczas treningów:

  1. Zbyt szybko wykonywane powtórzenia

    Każdy ruch w ćwiczeniu powinien być wykonywany bardzo dokładnie i powoli. Niezależnie od tego, czy robimy ćwiczenia na maszynach, czy z użyciem obciążenia w postaci hantli. Niedokładne i zbyt szybkie wykonywanie powtórzeń nie tylko naraża nas na kontuzję, ale także nie zadziała na interesujące nas mięśnie i będzie nieefektywne. Lepiej wykonać ćwiczenie wolniej, ale dokładniej, niż szybko i bezrefleksyjnie.

  2. Zbyt długo przebywamy na siłowni

    Ten błąd popełniają najczęściej osoby, które zaczynają swoją przygodę ze sportem. Długie godziny spędzane na siłowni często po jakimś czasie nie przynoszą rezultatów, ponieważ organizm jest zbyt zmęczony, by w pełni funkcjonować. Nawet 30 minutowy trening może być efektywny, jeśli wiemy jak go wykonać.

  3. Nie rozgrzewamy się przed treningiem

    Odpowiednia rozgrzewka pomoże naszemu organizmowi przygotować się do wysiłku, mięśnie rozciągną się i zapobiegniemy nieprzyjemnym w skutkach kontuzjom. Dobra rozgrzewka powinna nas zmęczyć i dać uczucie rozluźnienia i rozgrzania ciała. Wtedy możemy bezpiecznie przejść do ćwiczeń.

W dobrym i efektywnym treningu oprócz dobrze dobranych ćwiczeń i unikania błędów pomogą Ci także  odżywki przed treningowe.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz