Na czym polega depilacja laserowa ?

mila-zasou-455224-unsplashTrwałe pozbycie się problematycznego owłosienia – to najkrótsza definicja depilacji laserowej. Metoda ta wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy.
Lekarz przykłada do skóry laser, który emituje mikrowiązki. Każda wiązka jest pochłaniana przez naturalny barwnik włosa, nadający mu barwę – melaninę. Impuls wydzielany przez laser momentalnie zmieniany jest w energię termiczną, co natychmiastowo powoduje destrukcję struktur włosowych. Dzięki temu, że niszczone są przede wszystkim podstawowe struktury budulcowe włosa, a nie tylko sam włos – efekty są niesamowicie trwałe.

Warto nadmienić, że aby trwale zredukować poziom indywidualnego owłosienia, zabieg należy powtórzyć w kilku seriach. Po takim rytuale mamy pewność, że nie dojdzie do odrostu nawet po okresie kilku lat od przeprowadzenia epilacji.
Przeciwwskazania do wykonywania epilacji
Przeciwwskazania odnośnie depilacji laserowej właściwie nie występują. Ewentualnie dotyczą poważnych chorób skórnych. Więcej jest zaleceń, dlaczego należy zdecydować się na przystąpienie do tej innowacyjnej metody. Podczas zabiegu nie dochodzi do podrażnienia skóry chemicznymi substancjami ( jak jest w przypadku kremów i balsamów do klasycznej depilacji). Ponadto, nie musimy obawiać się nieestetycznej wysypki, która często jest wynikiem używania maszynki do golenia.
Podsumowanie
Depilacja laserowa Gdańsk to nieinwazyjny zabieg wykorzystujący najnowsze technologie. Jest to bardzo skuteczny sposób na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.

Polecane artykuły